• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
niki292002 - специалист
Здравейте, от доста време имаме този проблем. Въпроса е, че апартамента има най-гадното мазе от всичките - това при тръбите и отгоре на всичкото е най-малко. Но както и да е, въпроса ми е, има ли начин да се справя с влагата ? Защото в момента в мазето не мога да държа абсолютно нищо друго освен буркани. Мога ли по някакъв начин да изолирам тази влага ? (или поне някак си да я отклонявам ?)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Можеш, но откъде идва влагата?Самите тръби не пускат, предполагам
Отвън - улуци наблизо?
Има ли прозорец, отдушник?
niki292002 - специалист
Сигурен съм, че е от тръбите, тъй като и от там капе.
8180 - майстор
niki292002 написа:
Сигурен съм, че е от тръбите, тъй като и от там капе.
Щом си сигурен, започни от тръбите - топлоизолирай тези, за студената вода. Сега има разни материали за тръби, но може и да импровизираш. Едно време се правеше със стъклена вата на "въже".
"На око" ще трябва да постигнеш поне 3см. дебелина. Може и някаква кутия/"куфар" да измислиш.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО най-отгоре предвиди пароизолация, положена възможно херметично (дребни дефекти не са проблем).
После опитай да осушиш помещението - евентуално осушител под наем или принудително вентилиране отвътре навън, ако има достъп на сравнително сух въздух от сградата.
Огледай и за други източници на влага.
Сезонът е подходящ за горното. Ако проблемите продължат, за зимата ще трябва да се сменят някои от мерките.

"Отклоняването", което пишеш е екзотична идея, но може и да сработи, ако влагата е САМО от тръбите - събираш я с улуци и я изхвърляш извън мазето - както при климатиците. При последните вътрешното тяло кондензира аналогично през лятото.
При теб през зимата как са тръбите?
niki292002 - специалист
Зимата май е още по-зле. Като вляза, все едно съм в банята след горещ душ.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
niki292002 написа:
Сигурен съм, че е от тръбите, тъй като и от там капе.
Има теч или капе конденз?
Възможно ли ти е да опишеш ситуацията, вместо да гадаем?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Става съвсем сложно. Кондензът е втечнена влага. Втечнява се при допир до студена повърхност.... Намери откъде е влагата, която се втечнява по тръбите. Изолирането на тръбите е лесно, но влагата пак ще си я има. Питах! Улуци? Прозорци? Опиши ситуацията
nikolovvd - майстор
На тебе като ти донесат студена бира Лятото изпотява ли се? Изпотява се, ама не се бориш с конденза. :lol:
На тръбите трябва да се сложи изолация и да се затворят херметически (до колкото е възможно), за да нямат пряк контакт с околния въздух.
Освен това в мазетата винаги въздуха е застоял и влажен. Затова трябва да се направи някаква вентилация, която да раздвижи въздуха.
niki292002 - специалист
Ясно е, че е застоял и влажен, но по принцип не чак толкова, че кашоните да стават на нищо. Благодаря за съвета, ще пробвам да затворя тръбите. :) Иначе, мазето има прозорче, дали на него мога да сложа някакво вентилаторче ?
  • 1
  • 2

Тема "Влага в мазе." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: