Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
dankg - специалист
Здравейте,
Бравата на входната врата отвън е с топка, а патрона е ямков (май, че секретен ли му казват?). С ключа освен, че с отключва се избдърпва и горното езиче тъй като отвън няма дръжка а топка. Вратата беше заключена и сега като се опитах да отключа отвън, ключа превъртя и не може да зацепи ни напред, ни назад (върти се свободно и в двете посоки). Не знам дали е заключено или съм отключил и проблема е само, че не може да се дръпне горното езиче.
При нормален патрон и брава с дръжка знам, че с някой здрави клещи или тръбен ключ да счупя патрона и след това с крив пирон да бутна езичето, което заключва. Мисля, че и при моя ямков патрон ще стане. Въпроса ми е как след това да избутам горното езиче, което е на дръжката и да отворя?
Ако имате и други идеи пишете.
kozl - майстор
С дебитна или кредитна карта или подобен жилав лист може и да стане. Аз съм отварял на майка ми вратата като си забрави ключа на патрона и дръпне вратата. Подпъхва се в луфта листа и с него се натиска езика. Скоро съпругата си забрави ключа на патрона и щрак вратата, но с лист не стана, защото имаше стърчащи глави на винтове, с които беше хванат насрещника и те не позволиха на листа да стигне до езика. Там минах на вариант 2 пробиване с бормашина на нивото на езика и с малка отвертка го избутах в бравата.
dankg - специалист
kozl написа:
С дебитна или кредитна карта или подобен жилав лист може и да стане. Аз съм отварял на майка ми вратата като си забрави ключа на патрона и дръпне вратата. Подпъхва се в луфта листа и с него се натиска езика. Скоро съпругата си забрави ключа на патрона и щрак вратата, но с лист не стана, защото имаше стърчащи глави на винтове, с които беше хванат насрещника и те не позволиха на листа да стигне до езика. Там минах на вариант 2 пробиване с бормашина на нивото на езика и с малка отвертка го избутах в бравата.
Мерси за съвета колега.
marian1 - майстор
Просто е! Чупиш патрона, слагаш нов и с него отново дърпаш езика. Ако не стане така, чак тогава мъчиш езика - отвътре нали има дръжка - няма ли начин да се натисне от там? Не разбрах, езика се счупи ли? Ако е е счупил ... лошо.
dankg - специалист
marian1 написа:
Просто е! Чупиш патрона, слагаш нов и с него отново дърпаш езика. Ако не стане така, чак тогава мъчиш езика - отвътре нали има дръжка - няма ли начин да се натисне от там? Не разбрах, езика се счупи ли? Ако е е счупил ... лошо.
Да това е идея, като сложа нов патрон и с него да се избута изичето на дръжката. Иначе ключа превъртя и проблема е в патрона.

Тема "Превъртян патрон на брава с дръжка топка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: