• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
muhala - майстор
Здравейте,

Както се вижда от снимките, затворих отвора за вентилация на дограмата. Някой би ли ми помогнал как и къде да дупна нови отвори за вентилация отдолу. Гранитогреса няма пробиване.

ИзображениеИзображениеИзображение
toshetozaz - специалист
Ако го правех аз щях да изрежа цокъла под вратата на 5см.Само под вратата в края пак ще си остаме 7,5 или колкото е там.Това ми идва на първо гледане.
kozl - майстор
Гранитогреса можеш да пробиеш с диамантени бургии. И в Лидъл пускаха по едно време. Но ако отгоре имаш покрив не ти трябва да се притесняваш. Това не е вентилация, а дренаж.
preslav - майстор
muhala написа:
Здравейте,

Както се вижда от снимките, затворих отвора за вентилация на дограмата. Някой би ли ми помогнал как и къде да дупна нови отвори за вентилация отдолу. Гранитогреса няма пробиване.

ИзображениеИзображениеИзображение
Кърти и прави на ново - шегувам се! Нямаш проблем, вече са ти писали, че това не е вентилация, а дренаж, или дупчеш малко над гранитогреса, или дупчеш в средата на профила (между двете уплътнения). По-добре е нищо да не правиш, а като се замисля можеш и да дупчнеш където ти е на сърце и да изсипеш пакетче силикагел, после пак запечатваш и приключваш с кахърите.
jekasus - майстор
preslav написа:
Кърти и прави на ново - шегувам се!
Няма смисъл да кърти :-D Като блъсне с вратата няколко пъти - сами ще паднат...
preslav - майстор
jekasus написа:
preslav написа:
Кърти и прави на ново - шегувам се!
Няма смисъл да кърти :-D Като блъсне с вратата няколко пъти - сами ще паднат...
И така става, ама аз си падам по нежните неща, пък се не знае и с какво лепило е лепил, ама нейсе - гранитогрес с PVC си ходят много.
muhala - майстор
Не мисля, че цокъла ще падне. Лепен е с Вебер Флекс S1. Немога да го разкарам от инструментите. Лепне яко и е гъвкаво. Иначе дограмджиите ми казаха, че отвора е за охлаждане на профила. Отгоре над вратата има два кръгли отвора. Казаха ми, че топлия въздух циркулирал от там.
preslav - майстор
muhala написа:
Не мисля, че цокъла ще падне. Лепен е с Вебер Флекс S1. Немога да го разкарам от инструментите. Лепне яко и е гъвкаво. Иначе дограмджиите ми казаха, че отвора е за охлаждане на профила. Отгоре над вратата има два кръгли отвора. Казаха ми, че топлия въздух циркулирал от там.
Свиркай си бе човек, няма да ти се скапе дограмата скоро! Ако все пак държиш на вентилация или дренаж удари по една дупка в двата ъгъла на вертикалните профили - виж колко са кръглите отвори над вратата и дупчи със същия диаметър, после слагаш същите декоративни капачки и си ОК.
velsi - Почетен майстор
muhala написа:
Иначе дограмджиите ми казаха, че отвора е за охлаждане на профила. Отгоре над вратата има два кръгли отвора. Казаха ми, че топлия въздух циркулирал от там.
Смятай какви дограмаджии са тия, леле мале.
kozl - майстор
:bear:
muhala написа:
Не мисля, че цокъла ще падне. Лепен е с Вебер Флекс S1. Немога да го разкарам от инструментите. Лепне яко и е гъвкаво. Иначе дограмджиите ми казаха, че отвора е за охлаждане на профила. Отгоре над вратата има два кръгли отвора. Казаха ми, че топлия въздух циркулирал от там.
Ако беше лепил с полиуретанов уплътнител, може ве да усържи. Колко и флексово да е лепилото на Вебер, PVC- то го превъзхожда.
  • 1
  • 2

Тема "Вентилация профил ПВЦ дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: