• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
preslav - майстор
muhala написа:

Как реши проблема ?
Първо открий от къде е после мисли за решаване. Аз също бих прибягнал до изключване на тока до изчезване на брума - за 3 минути без ток надали някой ще се усети, а още по-малко да ти отреже главата. Просто си намери втори човек и по GSM сваляйте и качвайте предпазители. За да не опаткате нещо изчаквайте 2 минути от спиране до включване на тока!
kozl - майстор
muhala написа:
kozl написа:
И аз така слухтях за един брум. Изключих всички уреди с централния бушон пак брум. Изключих бушоните на непосредствените комшии и пак брум. :?
Докато слизах нагоре надоле гледам на партера бучи климатик, а аз съм П+1+2 та на трети етаж. Спрях го този климатик и брума изчезна. Още по-интересно е, че климатика е на стена от другата секция на сградата. М-у двете стени има фуга 10 см.
Как реши проблема ?
Не съм. Може би с тампони, защото няма, но пък и аз не искам да ги плащам, вместо друг. Изобщо климатиците имат три основни проблема: - загрозяват, шумят и пикаят. И като на собствениците не им дреме освен шума и грозотата, сега под климатиците има ледени хълмове и току некой се изпльоска на леда та белким има оружие да ги застреля тия климатици.
muhala - майстор
Здравейте,

Открих от къде идва звука. :mrgreen: :drinkers:

Пак да кажа, че звучеше като дизелов агрегат или хеликоптер.
Четох по американските форуми. Там много хора имат същия проблем и някои с години не са открили причините. Други са се справили. Причините варират от далекопроводи, тунели, газови тръби, водопровод, джакузита или помпи на комшиите, клапи на тоалетни казанчета, вентилационни шахти, SWER, ремонт по канализацията.

При мен се оказа отоплително тяло на комшиите отгоре. Помолих ги да пускат и спират разни неща, вода, тоалетна и т.н. Аз слухтях в апартамента. Жената каза, че ще пусне и духалката на щерката и, мкър, че я ползвла рядко защото много бръмчи.

Нещо като конвектор с вентилатор. Вентилатора явно има счупена перка или опираа някъде, защото яко вибрира. Репродуцирах проблема. Сега си мисля, че гипскартонения таван, който е с вата 70кг/м3 е проблема за резонанса.
Директните окачвачи са направо в тавана с анкер пирони. стаята е с размери 3,65/4,75м. Окачвачите са през 90см. а профилите са през 60 см. единична скара.
preslav - майстор
muhala написа:
Здравейте,

Открих от къде идва звука. :mrgreen: :drinkers:

Пак да кажа, че звучеше като дизелов агрегат или хеликоптер.
Четох по американските форуми. Там много хора имат същия проблем и някои с години не са открили причините. Други са се справили. Причините варират от далекопроводи, тунели, газови тръби, водопровод, джакузита или помпи на комшиите, клапи на тоалетни казанчета, вентилационни шахти, SWER, ремонт по канализацията.

При мен се оказа отоплително тяло на комшиите отгоре. Помолих ги да пускат и спират разни неща, вода, тоалетна и т.н. Аз слухтях в апартамента. Жената каза, че ще пусне и духалката на щерката и, мкър, че я ползвла рядко защото много бръмчи.

Нещо като конвектор с вентилатор. Вентилатора явно има счупена перка или опираа някъде, защото яко вибрира. Репродуцирах проблема. Сега си мисля, че гипскартонения таван, който е с вата 70кг/м3 е проблема за резонанса.
Директните окачвачи са направо в тавана с анкер пирони. стаята е с размери 3,65/4,75м. Окачвачите са през 90см. а профилите са през 60 см. единична скара.
Честито - нещо като "три акорда на китара, леко дрезгав глас..."
DundyTheCroc - майстор
Счупи му още една перка диаметрално, биенето ще намалее, честотата ще се промени и ще изчезне резонанса :-D
Lisko - майстор
Добре че си го открил.
Такива нискочестотни вибрации минават по панела много безпроблемно. Имах една кошмарна нощ в хотел така. На сутринта излязох отвън и видях че е от климатик на по-долния етаж - магазин. Ако си седиш в стаята и си приказваш - няма да ти напраи впечатление. Ако обаче искаш да спиш - тогава не след дълго разбираш колко било зле.
  • 1
  • 2

Тема "Силен брум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: