Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
marian1 - майстор
Здравейте имам нужда от малко помощ за информация и направа на филтри за прахосмукачка.
На снимките са сегашните филтри - не ги харесвам ...ама хич!
Поред ще им изброя недостатъците:
1. черния - най-добре изработен, най лесно се почиства (над мрежичката) , недостатък - залепената мрежичка която пречи да се почисти под нея филтърното тяло, натрупват се мъхове в зигзакообразната част и дори с прахосмукачка не могат да преодолеят мрежичката - в допълнение зигзакообразната част трудно се чисти
2. лилав - евтинко направена пластмаска (лесноогъваща се и неуплътняваща добре), трудно се сваля, трудно се чисти зигзакообразния филтър - остават мъхове
3. оранжев - трудно се сваля, евтинко направена пластмаска (лесноогъваща се и неуплътняваща добре) филтърната част е от няква гадна материя, която трудно се почиства, боклука се вгражда във филтъра и се заплита при отстраняване - почистване само с прахосмукачка.

Интересувам се, някой знае ли нещо относно филтърните консумативи - как да разбера пропускливост, от къде да се снабдя. Искам да си направя филтър аз, имам някаква идея, но бих чул и вашите.
Забравих .... идеята ми е да модифицирам един от трите - тя работи с един от посочените
Благодаря

Прикачен файл

16358124_10206929635953158_1566686793_o.jpg

Прикачен файл

16295965_10206929636793179_458476948_n.jpg
16295965_10206929636793179_458476948_n.jpg (36.48 KиБ) Видяна 1149 пъти
preslav - майстор
Защо ми се чини, че всичките филтри са за еднократна употреба?
chapara - майстор
preslav написа:
Защо ми се чини, че всичките филтри са за еднократна употреба?
Не ти се чини, те са консуматив :wink:
preslav - майстор
chapara написа:
preslav написа:
Защо ми се чини, че всичките филтри са за еднократна употреба?
Не ти се чини, те са консуматив :wink:
Значик да отупаме филтъра на Жигулката?
Ако е така купуваме компресор и пистолет за въздух или научаваме булката да духа обилно.
marian1 - майстор
ами да, филтрите не са постоянни, по инструкция се сменят на няколко месеца...
нооо все ми се ще, малко да ги побългаря в насока - по лесна подръжка най вече и да, направа на нови.

Тема "направа на филтър за прахосмукачка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: