• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
olelemaiko - специалист
ам тука един и съдомиалната натика у кухнята.и нея ли да я слагаме на терасата.решението е друго.проветряване и аспирация с аспиратора на кухнята. дето е задължителен за кухня. и накрая ако трябва уловител за влагата.за в къща бива да са на друго место.како при германците.но за апартамент.или в банята в краен случаи.каквато и да и терасата там си е наи студено ако не е вкарана вътре.изидана.
dextrofer - помощник
Живея във Варна, въздуха тук не е влажен, а мокър.
Навсякъде се справих с мухъла, само тая пералня се пъни, но вече съм начертал къде да къртят за ВиК-то. И с такива шутове ще я изкарам навън че....
Най-важно е кое? Здравето на децата ни, ако се наложи и в мазата ще я натикам. Само и само да не я виждам тая плесен.
Исках само да знам дали сушилнята ще е по-добре, но от вас разбрах, че има и вероятност да стане по-зле. Затова всичко навън.
Аз пак мисля да сложа Селитрон 6мм., но там вече ще има шкаф.
Благодаря на всички ви за съветите.
preslav - майстор
dextrofer написа:
Живея във Варна, въздуха тук не е влажен, а мокър.
Навсякъде се справих с мухъла, само тая пералня се пъни, но вече съм начертал къде да къртят за ВиК-то. И с такива шутове ще я изкарам навън че....
Най-важно е кое? Здравето на децата ни, ако се наложи и в мазата ще я натикам. Само и само да не я виждам тая плесен.
Исках само да знам дали сушилнята ще е по-добре, но от вас разбрах, че има и вероятност да стане по-зле. Затова всичко навън.
Аз пак мисля да сложа Селитрон 6мм., но там вече ще има шкаф.
Благодаря на всички ви за съветите.
От Варна до Варна има разлика, от изложение Юг до Север разликата е около 180 градуса. Ще си вземеш беля на главата с пералня на терасата - имаше преди време Зануси с възможност за източване на водата от филтъра на помпата, но пак остава входа на водата и клапаните, които ако цъфнат е още по-голям проблем.
Ще ти предложа да помислиш за едно друго решение - вентилационни отвори в "клетката" на пералнята, примерно отпред-отдолу и отзад-отгоре. Осигуриш ли вентилация на "дупката" в която стои пералнята мухълът ще изчезне. Щом си с уреди за вграждане помисли и за това пералня и фурна да са едно до друго, но без стена помежду им - естествена вентилация пак трябва да има.
Просто помисли преди да биеш шутове!
Chefo77 - майстор
kolev_k написа:
Chefo77 написа:
А дали точно така няма да увеличи конденза?
И как точно ще увеличи конденза?Същия се получава в-у студена стена,студена бира и др.студени работи.Ако залепи изолацията плътно,как аджеба влагата ще има достъп до стената?
Не се заяждам, но как реши, че стената е студена? Според мен проблемът не е свързан с температура, а с влага и липса на циркулация на въздуха. Залепването на фибран ще спре възможността стената да диша, а точно там има доста влага, която няма да стига до мазилка или тухла, а ще спира върху фибрана. Може и да греша, разбира се, но според мен изолация от този тип би задълбочила проблема.
Kokar - специалист
Ще се върна към влагомерите в къщи, макар и леко встрани от темата на колегата:
- Те премахват субективизма в чувството за влажност (непроветреност) в помещението;
- Те "убеждават" и най-топлолюбивите обитатели на жилището, че има нужда от смяна на въздуха;
- Те, поставени в мазето/избата показват доколко хладното помещение е влажно и т.н...

В последните месеци съм купил, по заявки на познати доста (десетки) влагомери, комбинирани с термометър.
Между 5 и 6 лева бройката (2 батерии), в зависимост от продавача. Има някакви отклонения при влажността, но все пак са отправна точка.
kolev_k - специалист
Chefo77 написа:
kolev_k написа:
Chefo77 написа:
А дали точно така няма да увеличи конденза?
И как точно ще увеличи конденза?Същия се получава в-у студена стена,студена бира и др.студени работи.Ако залепи изолацията плътно,как аджеба влагата ще има достъп до стената?
Не се заяждам, но как реши, че стената е студена? Според мен проблемът не е свързан с температура, а с влага и липса на циркулация на въздуха. Залепването на фибран ще спре възможността стената да диша, а точно там има доста влага, която няма да стига до мазилка или тухла, а ще спира върху фибрана. Може и да греша, разбира се, но според мен изолация от този тип би задълбочила проблема.
Добре де,нищо не пречи на човека да пробва.Аз например съм на принцип"проба-грешка"И после да спомене резултата,че и ние да знаем.
MASTER - специалист
И аз ще пробвам сега ако ударя половин кило ракия дали ще се напия :D :D :D

Варна е много проблемен град, специално към влага. И в най сухия ден си е късмет ако е под 75‰

В ъщи само обитателите са предостатъчни, за да поддържат много висока влажност. И е желателно всякакви други влагопроизводители трябва да се разкарват.
  • 1
  • 2

Тема "Мухъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: