Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
dankg - специалист
Здравейте,
Ще монтирам лост за набиране в апартамента ми, като тръбата ще се слага на две планки. Самите планки са с по четири дупки за болтовете. Въпросът ми е какви болтове до използвам? От едната стана е бетонна колона, а от другата страна е тухлена стена (тухла четворка или както им се казва). И на колоната и на тухлената стена има замаска. Ако може да поствате линкове със снимки, за да мога по-лесно да се ориентирам. Благодаря.
dankg - специалист
Мисля да го закрепя с химически анкери.
pet.kan - специалист
http://www.tashev-galving.com/304776-20 ... D,+%D0%A2x

това са винтове за директен монтаж на бетон/тухла
разликата е , че се пробива с различен диаметър свредло за двата материала

който продава винтовете ще Ви каже с какво свредла
wanderer - специалист
да, ако има с какво да ги навие тези винтове. аз препоръчвам химичния анкер със съответните пласмасови втулки, особено за тухлата. анкерираш си парчета шпилки от тези на метър и си готов. ако не си работил с анкера внимавай, че понякога в смесителя не тръгват равномерно двата компонента.
dankg - специалист
Благодаря. Сега отивам до Ташев и галвинг да купувам химически анкер
wanderer - специалист
и втулки, поне за тухлата
PCL82 - майстор
В твоя случай може да се мине без всякакво дупчене. Аз си взех лост за набиране от Декатлон, който е телескопичен с гумени тампони в краищата. Вътре има винт и просто се натяга и запъва между две здрави стени. Може да хване до 95см ширина и до 100кг. За над 100кг до 130кг има възможност за укрепване със по един винт 5мм и пластмасова втулка от всяка страна. Цената беше около 32лв.

Недостатък на тази система е, че има значение какъв захват използваш, така че да не способстваш за развиването на резбата, а винаги да се набираш в посока на завиване.

Тема "Монтаж на лост за набиране в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: