Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
radius - майстор
Заданието е следното - ще монтирам по фасадата осветление на пътеките около къщата. Търся решение с диодни лампи, тъй като може да светят по-дълго, а и ми трябват да тръгват на макс веднага. Телата са Philips такива,
Прикачен файл:
philips1.jpg
philips1.jpg (2.78 KиБ) Видяна 908 пъти
Лампата "гледа" нагоре, а повечето диодни лампи светят предимно напред. Ето диаграмата на един обикновен VTac
Прикачен файл:
vtac.jpg
vtac.jpg (29.53 KиБ) Видяна 908 пъти
Не ми се преправя да обръщам фасунгата и затова търся съвет. Може би диодни лампи тип filament ще свършат работа?
Прикачен файл:
filament.png
filament.png (120.21 KиБ) Видяна 908 пъти
Ясно, че са правени с декоративна цел, но като гледам как са елементите, може би са по-добре като за мен. Какво мислите?
Приемам всякакви предложения, само да не са по 15лв. крушката.

P.S. Направо си отговорих сам - перфектна диаграма като за мен http://www.lekise.co.th/product_detial.php?pd=301
Прикачен файл:
CURVE.gif
CURVE.gif (37.32 KиБ) Видяна 907 пъти
P.SS. Обаче цената не е перфектна - винтиджа е на мода.
Такъв тип дали светят достатъчно хубаво, говоря за 8-10w :
Прикачен файл:
led.jpg
led.jpg (8.62 KиБ) Видяна 888 пъти
hidrazin - майстор
Тези ламБи са си доста жълти като светлина...
:partyman:
radius - майстор
Аз искам жълти, да си уцеля входа в гъстата мъгла :lol: . Сериозно, не обичам над 4000К. Ти виждал ли си ги наживо или заради 3000К?
Много интересни, но 7лв/бр ( с доставката) май ми идват скъпи. Не че нямам 40 лв за лампи, но не вярвам, че ще ми донесат икономия спрямо халогенни например. Предложенията от Китай за 3-4лв. са примамливи, но колко ще изкарат никой не знае.
Жалко, че и на сайта на GE не дават диаграма на осветеност, пишат 240 градуса и толкова.
Мерси за предложението, ще го обмисля.
radius - майстор
Взех си днес от Практикер тези стикове на GE (мерси Еди, че ми обърна внимание за тях), сега са по 6лв.
Няма да са като обикновена крушка, но светят доста разпръснато като за ЛЕД. 240 градуса. Ще лепна и едно фолио отвътре на капака на лампата и смятам, че ще постигна търсения ефект.

Тема "Диодни крушки Е27 с разпръснат сноп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: