Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sploty1 - напреднал
С какво да шпакловам комина,който минава през хола ми,че тази зима го запалиха и сега целия е напукан?
preslav - майстор
sploty1 написа:
С какво да шпакловам комина,който минава през хола ми,че тази зима го запалиха и сега целия е напукан?
Аз бих попитал онези, които са го запалили.
infomar
sploty1 написа:
С какво да шпакловам комина,който минава през хола ми,че тази зима го запалиха и сега целия е напукан?
Само повърхностната замазка ли е напукана или и тухлите които го изграждат? Добре е да се убедиш какво е реалното състояние, защото ако и тухлите са напукани, работата не опира само до шпакловка. Ако е само повърхностна шпакловка едва ли е необходимо нещо по-специално от гипсова, все пак това е декоративна а не предпазваща.
sploty1 - напреднал
Ето как е напукан
Изображение
Изображение
Изображение
Hoвoceлckи - майстор
Мълчанието вероятно ти подсказва най-нежеланото от теб решение - пълно разрушаване и иззидване. Така бих постъпил аз. В крайна сметка не е кой-знае колко повече като ангажимент от всякакви закърпвания. Изобщо може да се замаже работата, по различно надеждни начини, но без особена гаранция. Има един кофти момент, че се не знае дали в последствие няма пак да го препечат (съседите?). Та си мисля, че е важно да се уточни как е станала работата. Да се гарантира по някакъв начин, че това няма да се повтори. Ако трябва със съдействието на застраховател, адвокат, договор някакъв ...
В духа на "направи сам" можеш да свалиш мазилката до тухла, да измажеш наново с подсилен материал, да вложиш примерно рабица или друга мрежа за армировка. Но аз лично не бих се ангажирал с гаранция, че това ще ти реши проблема кардинално.
А ако питаш само за козметично запълване на фугите - забрави! Почти съм сигурен, че в най-скоро време след това ще се отворят. Е, не съм никакъв експерт в крайна сметка. Имам само малко опит и споделям виждане.
Успех!
infomar
Ако това черното е чернилка от сажди, препоръчвам да направиш това което казва колегата.

Изображение


Изчукай цепнатината и виж колко е дълбока, ако стига до същинският комин/отвора... лоша работа и изисква радикално решение. Временно решение е издълбаване цепнатините максимално възможно и запълване с хоросан или друг не горим материал, но аз не бих го направил.
preslav - майстор
Аз не случайно казах авторът да попита какво да прави онези, които са причина за напукването. Това не е просто напукване, това е разрушаване на комина. Ако комина няма да се ползва повече декоративните ремонти ще свършат работа, но ако следващата зима има ново запалване пораженията може да са опасни.
И все пак ако се стигне до временни решения всички фуги трябва да се разкрият, съществуващите шпакловки да се отстранят и комина да се измаже с огнеупорна пръст (шамот) и цимент. Огнеупорна керамика отвън не би навредила, но надали и ще помогне при следващ взрив.
nikolovvd - майстор
Защо ми прилича на чистене на комин с нафталин?
Hoвoceлckи - майстор
Не е задължително. Той не нафталинът развива страшната температура, той би бил само фитил. Но и без въпросния фитил няма проблем коминът да се запали. До колко успокоително може да е ... но това все пак е малката беля, последствие ...

Тема "Напукан комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: