Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lampamp - напреднал
Някой ползвал ли е такъв да сподели мнения?
За не професионални цели. Мозайка в коридор тераса, ляти мивки, прокарване на канали за парна инсталация по пода(в две жилища). Общо взето за такива неща. Перфоратор си имам (makita hr2470)ама не искам да го тормозя с това. А няма да е профи работа за да се купуват скъпи машини.
Малко съм скептичен към тея марки, имам едно зеге такова работи ама рядко го ползвам.
Chefo77 - майстор
Аз имах такъв - купих го, за да изкъртя голяма лята мивка и после го продадох.
Та - огромен. И АДСКИ тежък! Много корав удар, но МНОГО тежък. Тази машина е за къртене на плочи (не на плочки!!), на замазка и т.н. Мозайката ще я изкъртиш, лятата мивка също, но не съм убеден, че ще успееш да направиш канали в пода - ще разкърти всичко покрай канала.
Ако си от Варна, ще ти дам координатите на момчето, което купи моята машина - отдава я под наем.
Ако все пак решиш да си купуваш, имай предвид теглото!!!
lampamp - напреднал
От Велико Търновско съм.. Да тежко е 20 кила.
Гледам,че нямат средни. Или са малки като моя или такива големи.
gnt69 - майстор
lampamp написа:
Някой ползвал ли е такъв да сподели мнения?
За не професионални цели. Мозайка в коридор тераса, ляти мивки, прокарване на канали за парна инсталация по пода(в две жилища). Общо взето за такива неща. Перфоратор си имам (makita hr2470)ама не искам да го тормозя с това. А няма да е профи работа за да се купуват скъпи машини.
Ба како я жалите таз Макита, тя професионална за това е направена да се мъчи. Да не си я купил да си я държиш закачена на стената за украшение. :partyman:
lampamp - напреднал
Е не се жали ама тая работа не е бш за нея ...
plamen6703 - майстор
Виж тук какво предлагат https://www.olx.bg/ad/kartach-pod-naem- ... 9a3978048b От един район сте, на един език говорите, все ще се разберете нещо да не се задомваш с такъв кютук, а само да си свършиш работа :)
Chefo77 - майстор
gnt69 написа:
Ба како я жалите таз Макита, тя професионална за това е направена да се мъчи. Да не си я купил да си я държиш закачена на стената за украшение. :partyman:
Момчето си пази техниката. Много умно постъпва - тази работа не е за този перфоратор. Или викаш няма значение, че е само перфоратор - щом е профи техника, да И стопи лагерите и да се мъчи една седмица, пък после да се чуди как да си купи друг перфоратор :wink:
plamen6703 написа:
Виж тук какво предлагат https://www.olx.bg/ad/kartach-pod-naem- ... 9a3978048b От един район сте, на един език говорите, все ще се разберете нещо да не се задомваш с такъв кютук, а само да си свършиш работа :)
Този къртач е същия - но 30 лева на ден са много висока цена за него! За тези пари може да вземе Бош 11-ка под наем - определено ще свърши работата с много по-малки натоварвания за тялото. Защото след 5-те часа в къртене, мен ме боля 3 месеца лакътя ...
plamen6703 - майстор
Прав си, но не знам дали в Търново има фирми, които дават такива инструменти под наем. Аз лично бих извикал някой да си троши той ръцете вместо мен и да му платя, че после няма да мога да подхваната работа може би цял месец.
Chefo77 - майстор
Ето това е МНОГО добър вариант! Наистина - ако може да намери някой да изкърти и извози големия отпадък, ще да е по-добре! И по-евтино освен всичко!!

Тема "Къртач EINHELL BT-DH 1600" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: