Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ZMeyGorianin - майстор
Предстои ми събаряне на стара външна мивка, полагане на армиран бетон и изграждане на нова.
Мивката ще бъде с размери височина-100 см; широчина - 160 см; дълбочина - 50 см. Общо тегло към 500 кг.
Намерих в един сайт фибри от полипропилен - дават ги като добавка за бетони, заместващи арматурата: http://www.decobet-bg.com/product.php?ProductID=404
Ще ми свършат ли работа при горните условия?
Искам и освен тях да заложа в бетона някакви железа, където да стъпва мивката за по-голяма здравина - все пак ще тежи около половин тон. Какво да избера - П-образен профил, Т-образен или винкел?
preslav - майстор
Според мен ти трябва арматурна мрежа с минимална дебелина, хубаво е да подготвиш поне 4 стъпки в ъглите с дълбочина поне 30 см. Върху този фундамент зидаш каквото искаш. Казвам за стъпките защото масовия проблем на външните мивки е килването на една страна. Аз бих си излял панелчета, от които да сглобя мивката - нещо като едновремешните лети мивки. Обезателно предвиди шахтичка с централен кран с изпускател, за да не оставяш чешмата зимно време да тече.
ZMeyGorianin - майстор
Казвам за стъпките защото масовия проблем на външните мивки е килването на една страна.
То точно това е причината за цялата операция - мивката постепенно заприлича на кулата в Пиза! Личи си мястото, където плочата се е пречупила. До преди година там течаха част от водите от покрива. Сега са отведени с нови улуци на страни.
preslav - майстор
ZMeyGorianin написа:
Казвам за стъпките защото масовия проблем на външните мивки е килването на една страна.
То точно това е причината за цялата операция - мивката постепенно заприлича на кулата в Пиза! Личи си мястото, където плочата се е пречупила. До преди година там течаха част от водите от покрива. Сега са отведени с нови улуци на страни.
По-дълбоки и повече на брой стъпки би трябвало да ти решат проблема, ако вържеш и армиращата мрежа с арматура в стъпките ще забравиш, че някога си имал проблем.
Казвам го защото и на мен ми предстои подобно мероприятие (не е лично за мен, но не искам после приказки). Сега е зидано с тухли, от една страна фундаментът е поддал, от друга тухлите са се скапали от влагата, като цяло трябва събаряне и правене на ново.
Пожелавам ти успех!
ZMeyGorianin - майстор
Благодаря, ще се вслушам в съвета! То аз съм повече наблюдател и чирак в тази работа!

Тема "Армиране на бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: