• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
P.S.2 - И вземи в края на краищата да прочетеш някой учебник, за да не се дъниш кат кифла...
Проблемите ти явно се предават генетически. Много съжалявам децата ти. Ако някога имаш такива.
Учебник трябва да прочетеш ти. За опериране на ръце, заврени където слънце не огрява. Щом се оплакваш и не можеш да свършиш нещо, което и пълен, кръгъл идиот може.
preslav - майстор
nikim69 написа:
здр. имам стар немски велосипед и трябва да го модернезирам .купих нови педали и се хванах сам да ги сменям ,но няма развиване
2 счупени гаечни ключа ,нагревки с пистолет,а курбела е хванат кьм педала с винт и с шестограм който няма мрьдване.
и още английските контри с вьтрешни скорости /3броя моите/ подлежат ли на профилактика -ремонт?
Можеш да демонтираш педалите от осите, тогава ще можеш да напъваш самата ос примерно с добър водопроводен ключ. За болтовете на курбелите намери подходящ дорник или ползвай директно прав шестограм, няколко резки удара с чука (челно) би трябвало да освободят резбата.
Английски скорости не съм разглобявал, но предполагам щом е измислено и направено от човек, би трябвало да може да се разглоби и сглоби с повечко внимание - няма начин да не е нужна профилактика.
novgradski - специалист
И аз съм си сменял педали ,но са с различни резби -казват :левия п...л е с лява резба (LH), а десния e с дясна (RH).
Погледни тук:http://www.parktool.com/blog/repair-hel ... -section-2
....3-та точка. (Ако няма грешка ,защото си мислех че трябва да е обратното.)
Значи както при шмиргелите - "левия с лява, десния с дясна".
nikim69 - помощник
свалил сьм курбела от колелото и сьм отрязьл тенекиената обвивка на педала и сега е само оста ,която сьм хванал на менгеме и бия с чук по курбела но няма развиване,а винта с шестограма сьщо не мьрда,на шестограма му се огладиха рьбовете кьдето дьржи а е от марков комплект.
novgradski - специалист
Почуквай и в двете посоки ...дано се разхлаби. Ако германеца е сложил "шраубен сихуринг" на резбата -съм нагрявал с пистолет за горещ въздух -( не до "червено" с оксижен).Накисни с нафта или напръскай с WD40.
toolegittoquit - майстор
Искам да ти кажа, че с биенето с чук по курбела не е добра идея. Остави оста и сложи новият педaл на нея.
На всички колела, които съм гледал осите са еднакви. Освен ако не е по-специално не си заслужава.
Иначе - нагрей го малко. И вземи направи 1-2 снимки, да видим за какво иде реч.
nikim69 - помощник
да не е хубаво да чукаш по курбела/метални/ ,но след 50 пьти се предадоха и с 300зора ги развих.а осите не са индентични с новите,изобщо чичо немец кьдето е стягал няма развиване ,това и при автомобила ми сьм забелязьл.Мерси са сьдеййствието.
radius - майстор
KingLin написа:
Предполагам си почнал от десния който е с обратна резба за да не се развива при каране.
Еее, бива ли така. При цял лаф за "долен ляв пе д ал", да кажеш че десния е с обратна резба :butthead:
KingLin - майстор
Хахаха такива са превратностите на живота :lol:
  • 1
  • 2

Тема "смяна на педали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: