Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
marian1 - майстор
Здравейте имам проблем с мухи и молци.
Мухите - Имам тераса, сенчеста и ъглова и там гадините въртят кръгчета и се събират. Наскоро още не бях монтирал мрежата и бяха влезли в къщи .... сигурно 300 .... едвам ги събрах с прахосмукачката :lol: :lol: :lol: Чувал съм че има разни препарати, но не знам за открито има ли достатъчно надеждни и какво бихте препоръчали... мрежа не мога да поставя..
Молците - всяка година по това време от някъде изникват - влизат в кухнята и булката откача, защото откриват шкафа с храните - пробвал съм тия стандартните неща - разни картончета, шума от орех... безуспешно - бих се радвал на други по ефективни съвети
nikolovvd - майстор
Потърси в нета за бабини съвети.
Има миризми, които дразнят инсектите. Наскоро прочетох, че хлебарките не понасят миризмата на краставица, изсушена утайка от кафе гони комарите като се запали. Колорадския бръмбър не обичал миризмата от листата на доматите и т.н.
Някакъв 7-ма година пръскал доматите с водата от нарязани листа на коприва киснати във вода 28 дни.
В Практис имаше преди време едни чашки и кутийки с някаква жълта субстанция. Продаваха го под името Цитрон, за гонене на комари, че дори и гривни някакви продаваха.
С 2 леви - специалист
Айкън, трепе ги яко, почти, колкото ДДТ-то. :) Пръска се на 6 месеца. :)

Тема "Борба с досадни мухи и молци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: