Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
radius - майстор
Че какъв проблем са стъпалата, моя си ги катери
Изображение
:lol: :lol: :lol: :lol:
Я кажете какви роботи имате, че ми стана интересна темата ( вкъщи обстановката е robot-friendly).
kozl - майстор
Rumba - чисти всеки ден по 1 час и съответно му тръскаме контейнерчето ежедневно. Вече явно му сдадоха батериите, защото спира някъде където е чистил и не е като преди да се намества на зарядната станция.
На дивана му смених краката с по-високи, за да може Румбата да се завира под него. По някой път намира начин да се заглави нейде. До сега съм сменил комплект филтри и три четки. От време на време му чистя осите от намотани коси. Нямам прагове над 1 см и съответно пречки за разходката. На сина в апартамента банята е 4 см над другото ниво и там Румбата не може да се качи сам.
И все пак темата е за воден филтър. Какви са преимуществата на водния филтър пред другите :?
Понеже стана на въпрос за циклонните прахосмукачки, то на Т55 (танк) имаше въздухоочистител, действащ на подобен принцип, но изключително базиран на ефекта от центробежната сила създадена от значителна скорост на въртене. Така входящата струя преминава от голям към малък диаметър във въртеливо движение, при което частиците с по-голяма маса не достигат до малкия диаметър, където е изхода на пречистения въздух. Циклона действа на принципа - центробежна сила+тегло. То и Рейнбола създава въртящ поток, но основното в тази прахосмукачка е филтърната част, която се върти със скоростта на електромотора и по този начин за входящия поток се създава центробежна сила, която изхвърля от филтъра частици над определена маса и те не преминават през този филтър, като съответно остават в контейнера с водата.
При Делонгито принципа е на разбъркване на въздушната струя с водата в контейнера, като за целта въздушната струя преминава на скорост през прегради в едно с водата и се разчита на увеличаване на теглото на частиците, вследствие намокрянето и свързване с водата. Изхода на условн чистия въздух е в най високата точка. Не се разчита на центробежни сили в Делонгито.
marian1 - майстор
аз съм с конкуренцията хах неато
чисти през ден, контейнера се справя с боклука за 1 седмица, чистя го там някъде, или той ме подсеща...моята е прясна на 6 мсц е...
torbalan - Дървен философ
radius написа:
...
Я кажете какви роботи имате, че ми стана интересна темата ( вкъщи обстановката е robot-friendly).
В къщи ползваме iRobot Roomba подобен на този, но по-стар модел...

Жената е доволна :)
MamaMy - майстор
Kristiyana написа:
Здравейте и от мен. До преди 4 години не съм се и замисляла за принципа на работа на която и да е прахосмукачка. Сега вече знам, защото имам Рейнбоу. За всички които не са гледали демонстрация - препоръчвам я. Няма как иначе да разберете какво значи Рейнбоу. От слухове не става. А поне от обща култура си заслужава. Не случайно не са в магазините. Ако има желаещи да се обадят - 0899406360.
А лайната дето ще изядете с кетчуп или с майонеза? :lol:
Който не знае вица може и да не се смее.

ПП Вица го пускам за администратор или модератор на форума. Нищо, че е за него, пиша го бавно и само веднъж :lol:

Седи си една жена у дома и на вратата се чука. Отваря, а пред вратата - мъж с кофа лайна, лисва я на килима, хили ѝ се многозначително и намига.
- Какво правиш, бе? - попитала жената.
- Аз съм продавач на прахосмукачки Rainbow. Ако с тая прахосмукачка до 10 минути не изчистя килима като нов, ще изям лайната.
- Нещо кетчуп, майонеза искаш ли?
- Защо?
- Нямаме ток..
Последна промяна от MamaMy на пон юни 26, 2017 3:02 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Kristiyana написа:
Ако има желаещи да се обадят - 0899406360.
Желаещи какво?
zz_stefanov - майстор
Kristiyana написа:
Здравейте и от мен. До преди 4 години не съм се и замисляла за принципа на работа на която и да е прахосмукачка. Сега вече знам, защото имам Рейнбоу. За всички които не са гледали демонстрация - препоръчвам я. Няма как иначе да разберете какво значи Рейнбоу. От слухове не става. А поне от обща култура си заслужава. Не случайно не са в магазините. Ако има желаещи да се обадят - 0899406360.
Не случайно не са в магазините, защото системата им за продажба трябва да храни една пирамида от хора които вече нямат нищо общо със стоката. Малко ли народ си ги купи и след това пускаше обяви че извършва услуги по почистване с тях, че да им избият парите (предимно тея от подлъганите които разполагаха с по-малко стредства.).
Chefo77 - майстор
За жалост на дамата, мнението И беше докладвано не повече от 5 минути след като беше пуснато. За нейна информация, в този форум не се допускат такъв тип реклама на дейността. Когато влезеш в една къща, се съобразяваш с кучето (правилата).

Тема "Избор на прахосмукачка с воден филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: