Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nautilus33 - майстор
Закупих си глинени съдове, така да се каже второ качество. Бяха или с отлепена боя(нелакирани), или леко пукнати. Ще се ползват за саксии, но ми се ще тези, които не са лакирани, да ги лакирам. Но не откривам с какъв лак или някакъв друг финиш трябва да ги мина. Та, ако може някой да сподели :)
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Закупих си глинени съдове, така да се каже второ качество. Бяха или с отлепена боя(нелакирани), или леко пукнати. Ще се ползват за саксии, но ми се ще тези, които не са лакирани, да ги лакирам. Но не откривам с какъв лак или някакъв друг финиш трябва да ги мина. Та, ако може някой да сподели :)
Има един лак, наречен яхтен лак, колкото е яхтен, толкова е и лак :wink: с него можеш да ги лакираш, а може и изобщо да не ги лакираш. Нелакираните при мен побеляват и нямат "фасон", а лакираните само имат "фасон"... нищо по-различно :partyman:
nautilus33 - майстор
Благодаря. За това искам да ги лакирам, да запазя цветовете :) Иначе се чудя дали да им пробия дупки отдолу, но ме е страх да не се счупят, а и четох, че може и без дупки. Ще се садят предимно кактуси и сукуленти.
plamen6703 - майстор
nautilus33 написа:
Благодаря. За това искам да ги лакирам, да запазя цветовете :) Иначе се чудя дали да им пробия дупки отдолу, но ме е страх да не се счупят, а и четох, че може и без дупки. Ще се садят предимно кактуси и сукуленти.
Може и без дупки, ако решиш да пробиваш дупки намокри хубаво мястото за евентуалният отвор и пробивай първо с по-тънко свредло, после с по-дебело и лека-полека ще достигнеш необходимият отвор :) Моите лакираните съм ги пробил, но нелакираните съм ги оставил без отвор :partyman:
EDI - майстор
Аз ги пердаша с епоксидна смола, като се наложи да правя подобно нещо.
nautilus33 - майстор
Най-вероятно ще ги оставя без дупки. За епоксидната смола не се бях сетил. С нея ще да е, че имам една отворена кутия. Разреждаш ли я с кореселин, или направо така- само смола и втвърдител?
EDI - майстор
Направо с четката, не разреждам.
nautilus33 - майстор
Благодаря. В събота ще опитам, че имам четири броики :)

Тема "Лак/покритие за глинени съдове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: