Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,
Преди дреме си поръчах дограма към терасата ми. Състои се от голям прозорец и врата. За съжаление размерите на врата не бяха взети коректно и в момента врата се намира твърде ниско до земята т.е. касата е забита леко в земята и врата е на едва 12 мм от пода на стаята. До сега това не беше проблем, но наскоро реших да сменя настилката в стаята. Тези 12 мм обаче са недостатъчни. Въпросът ми е възможно ли е проблемът да се отстрани без къртене? Това което си представям е врата да се скъси леко, а в долната част на каста да се постави допълнителен профил. Вече ми казаха, че няма вариант без къртене, но реших да попитам.
Благодаря
tarlyo - специалист
Вярно са ти казали.
Svetoslavoff1 - майстор
Решение може да се намери, но е много частен случай и едва ли някоя фирма ще се заеме.
Та за частния случай - да имаш познат с/във фирма за дограма, той да разполага със същите профили и обков, като на крилото и касата, да снеме крилото и да го преработи или да ти направи ново крило и да ти даде ти да си донадиш или той праг на касата долу, естествено ще се получи добре или по-скоро лошо изглеждаща кръпка.
При всички случаи трудът и нервите ще са повече, отколкото при радикалния вариант :)
preslav - майстор
Зависи колко искаш да скъсиш вратата - като някакъв компромис можеш да я рендосаш и да останеш само на уплътнението, което е на касата. Ще спечелиш още 10 мм. а евентуалния риск е да имаш конденз от пространството между касата и вратата. Общо взето хубава работа, ама сиганска.

Тема "Преработка на дограма - скъсяване на врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: