Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Neno Er - специалист
Ето как китайците правят целия свят, който пазарува от тях за смях! Вижте какво имаше в тази батерия!

https://www.youtube.com/watch?v=YGfzHfwiry0
lov - майстор
Е ти пък поне пясък турили. :lol:
В интерес на истината марката у нас е почти не позната, а са една от най водещите фирми за теле комуникационно оборудване. Включая и мобилни телефони. Даже им се носи славата че ментетата изпреварват продукти които още не са пуснати на пазара. А евала на руснаето за клипчето защото тези фалшиви батерийки ще изядат главата на търговеца. Тоест ще му върнат паричките и зарядните ще си останат за него макар и с по една батерийка по малко. Което пък е поправимо защото винаги може да бъде добавена още една от някоя стара батерия от лаптоп.
И понеже и за ги харесвам тези батерии като ги намеря по битаците ги купувам. И ето едно подобно менте пък на такава батерия от миналата седмица. И на мен ми се видя лекичка ама бързах и не погледнах пък и за 2 лева. Да не говорим че се е случвало и един здрав елемент да не мога да извадя. Та при мен и пясък не бяха сложили. :)
Прикачен файл:
IMG_20170816_164030.jpg

Прикачен файл

IMG_20170816_164145.jpg
hidrazin - майстор
Еееее.... lov. това въобще не е менте. Точно такова си е и е направено така съвсем съзнателно.
И напрежението, и капацитета написани на стикера си отговарят.
Просто касетите (кутиите) се използват и за 8-клетъчни батерии от по 14,8V - четири двойки акумулатори.
В твоя вариант двата елемента са заместени с тръбички за да "попълват" празното място и да подсилят корпуса отвътре...
И аз съм разфасовал подобни лаптопски батерии и въобще не ме е учудвало.
Ето ти я същата но 8-клетъчна за 14,8 волта ...
8Cell Battery For ASUS P52F P52Jc Pro67F X42 X52JR X52JT X52N A32-K52
:partyman:
lov - майстор
Може малко набързо го написах но попадах на една подобна с едни по къси елементи. Така и не разбрах каква номерация се водят а и нямаше нито един здрав и заминаха за боклука.
Иначе си прав капацитета си отговаря на това което е написано на етикета.
nikolovvd - майстор
Капацитета да, но живота?
Преди години работех с никелкадмиеви акумулатори 1.2 V 1300mAh. Някой и до днес са живи, може би защото са на Санио.
Веднъж попаднах на същия размер АА, но 2300mAh. Какво ми направи впечетление. Уж с по-голям капацитет, а теглото бе почти на половина. Естествено след няколко цикала зареждане-разреждане големият капацитет се предаде и замина за боклука.
Та наличието на пясък в псевдоелемент от банката може да е направено с цел да не може да се познае, че са менте по теглото. А след като е продадена и парите са взети, иди се оплаквай на арменския поп.
Преди 3-4 месеца си купих флашка от китайски магазин. Добре опакована, стои логото на hp и реших, че 4GB за 4.50 и добра цена. Прибирам се записвам към 1 GB. Всичко е на ред и информацията си е вътре. Реших да си прехвърля филм. От начало записа вървеше относително бързо, но след половината стана тегаво. Реших да свърша нещо друго докато чакам и като се върнах прехвърлянето бе приключило. Отварям флашката, а вътре пълна бъркотия и някакви символи, които нямат нищо общо с прехвърляната информация. Опитах форматиране с всякакви формати и не и не. При поставяне в РС-то се пуйчи няколко минути и дава грешка. Върнах я на китаеца и той ми я замени. И с новата същата работа. Върнах и нея и го предупредих, че флашката е фалшива и да не ги продава, защото се излага.
Върна ми парите и одисеята приключи.

Тема "Ха, ха , ха!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: