• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Neno Er - специалист
Смазват ли се и как механизмите на алуминиевата и ПВЦ дограма?
kr1100 - майстор
виждал съм догрмаджии да пръскат със силиконов спрей механизмите
EDI - майстор
По принцип на моя обков, който е 15 годишен, РЕХАУ, на самата метална лента има нарисувани масльонки на едно, две места за вътрешните подвижни части.Обаче вече 15 години не съм го смазвал и не изглежда да има нужда от смазване.Нито скърца, нито запъва.
toshetozaz - специалист
Скоро забелязах,че на мойте механизми има щампа тубичка масло и срещу нея пише 1 година.Затова им капнах някакво масло каквото имах.Чудя се с бяла грес дали няма да по удачно.По спомен при монтажа беше с такава.
novgradski - специалист
Обикновено -пролетно време (когато жената прави пролетно почистване ), аз ги смазвам с масло от шевната машина -там където има движение ,а маслото е тънко и си мисля че е по-добре за механизмите.Откачам вратите и на пантите слагам малко грес (на бравите също грес)....тогава чистя и сифоните и вентилаторите (но те са за друга тема).
Neno Er - специалист
На отговорилите до тук, благодаря. :partyman:
lov - майстор
EDI написа:
По принцип на моя обков, който е 15 годишен, РЕХАУ, на самата метална лента има нарисувани масльонки на едно, две места за вътрешните подвижни части.Обаче вече 15 години не съм го смазвал и не изглежда да има нужда от смазване.Нито скърца, нито запъва.


И аз така ката тебе но ми се разскърца една врата към коридора за банята. Та рекох да фъсна със спрея и един джам. Познай дали после не минах и смазах всички дограми на цялата къща. :lol:
Оказа се че си свикваш колко трудно се отваря и затваря нещо и не му забелязваш с времето. А то си искало неговото. :)
пон авг 28, 2017 10:45 pmlov написа:
Та рекох да фъсна със спрея и един джам.
С какъв спрей?
kr1100 - майстор
силоконов или тефлонов
brum - майстор
Смазва се и има разлика.

Имах проблеми с входната врата която е монтирана преди година, но реално се ползва от преди месец. Проблема беше, че дръжката се вдигаше нагоре трудно. Мислех си, че е заради кривото крило (сантиметър луфт като сложа мастара до него), но след смазване на механизма започна да работи без почти никакво усилие. Подозирам, че някой е пропуснал тотално да смаже този механизъм при инсталирането на дограмата...
  • 1
  • 2

Тема "Смазване на дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: