• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pif4o - специалист
Мина ми и идея да ги "остъкля" по някъв начин било то плексиглас някъв, щото това помещение няма прозорец, и разчита единствено на осветление, а сега като са отпушени тея дупки вътре през деня си е светло колкото да не се блъснеш в нещо. Да ама как да стане , с какво ще оплътня плексигласа към панела :? ако от нещо можеше да му се направи като гумена рамка и така да се набута там... красота и изящество не се търси :)
Chefo77 - майстор
Ти първо виж цените на плексигласа, че аз се бях засилил да си правя кашон за прахосмукачката, но много бързо се отказах :) :) :)
pif4o - специалист
Хаха, и тва го има, поликарбоната също е опция, утре ще ги прозвъня, реално ми трябва парче около 70 на 70 см, един квадрат макс.
burkov - специалист
Можеш да затвотиш поликарбоната с тънки летвитчи и да уплътниш със силикон. Можеш да вземеш и някое пвц профилче да мушнеш поликарбоната вътре като в рамка и пак да го силиконизираш.
pif4o - специалист
Е тва с профилчето е идея, обещавам да снимам изпълнението, ама не чакаите да е утре още, че то едно и две неща ли са, тва лято ми се разказа играта от ремонти, вече един пирон не ми се чуква някъде :)
nikolov333 - майстор
Още по-евтин и лесен вариант ми се струва да сложиш стъкло с височината на просвета в средата на пояса с ширина по-малка от просвета между гредите с 0,5 до 1 см и фиксирано с по две тънки и тесни летвички към гредите в двата му края като сандвич отвън и отвътре.. Тоя вариант позволява регулиране положението на стъклото при монтажа му по-навън или навътре за да уплътни добре отвора и да оставиш малък просвет между стъклото и сандвич панела отгоре, за да го силиконизираш в последствие. На същия принцип може да го направиш и като стъкло пакет с още едно допълнително стъкло от вътрешния край например.. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Идея за запушване на дупки между трегер и таван от термопанел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: