• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pif4o - специалист
Колеги след като спретнах "гаражчето" гредите върху които са монтирани сандвич панелите и трегерите на зидовете остават дупки които се чудя как лесно и елегантно да запуша. Минаваха ми мисли за по дибел фибран ама....... пък как да го закрепя добре че някои ден ако се измазват стените да се измаже и тои? Давайте идеи, ето две снимки да видити за кво иде реч.

Прикачен файл

IMG_20170904_080648.jpg

Прикачен файл

IMG_20170904_080708.jpg
EDI - майстор
Трябвало е с парчета греди да запълниш, преди полагането на покрива.И сега пак става, но с малко зор.Хем няма да изказваш.Може и с парчета Итонг с пяна, ако ти се измазва после.
pif4o - специалист
Еди здравей баце, радвам се да те видя :), ми кво да ти кажа, трябвало е ама то мастори го правиха :) сега ще ми е трудно с греди да го запълвам, по скоро идеята с итонга ще е по осъществима, да го лепна с пяна и да го измажа после. Отворен съм и за други идей и нека само най добрата да победи хехе :)
КИМИ - специалист
Най- добре е с итонг- това с фибрана е като къщичката на трите прасенца при силен вятър.
pif4o - специалист
Ясноо, поне с него ще е лесно, дялкам си го до де пасне като все едно там се е родил :) А то как става хватката с пяната, като го нагодя да влезе, пеносвам го с пяна за лепене на стиропор, има една на титан маи беше 535 нещо си, дето не се раздува особено и го пъхам в дупката, или маи е по разумно както си е в дупката да оставя малко по големи хлабини около 7-10мм и да го запеня с пяната?
Chefo77 - майстор
753 се опитваш да кажеш :)
Добра е, но 60 секунди стяга много по-бързо. :wink:
EDI - майстор
Да, оставяш си 10-15 мм просвет, после полагаш пяна на основата, намъкваш блокчето и запенваш с пистолета.Чефо и аз скоро забелязах, че са пуснали 60 секундната пяна, и се каня да я видя как е, но още не съм имал възможност да я ползвам.Даже я дават за лепене на плоскости.От СТИРО 753 съм много доволен, вече доста години я ползвам, хем е с някой и друг лев по-евтина.Другата, от която съм много доволен е ИНСТА СТИК, ама по Ямбол нещо изчезна последните година-две.
pif4o - специалист
Тази 60секундната и тя ли е на титан?
Chefo77 - майстор
Ще забравиш, че има други.
  • 1
  • 2

Тема "Идея за запушване на дупки между трегер и таван от термопанел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: