Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
torbalan - Дървен философ
Все по-трудно става да разберем какво питаш...

Ако искаш отговор за конкретни тонколони и усилвател - сподели марка и модел...


Иначе по принцип може да си говорим дъъълго и на широоооко :)
plamen6703 - майстор
marian1 написа:
Не съм обяснил добре, ще опитам отново. В репетиционната на един мой приятел, колоните не били хай фи....
Въпросът ми е, ако не са хай фи, какви са, и стават ли за обикновен ресивър да се вържат?
Обяснил си всичко както го разбираш :) Твоя приятел може да сложи в репетиционната си зала каквито тонколони може да си позволи по джоба и разбиранията :wink:
Това понятие "хай фи" е свързано с високо качество на компонентите и високо качество на звук. Преди години имаше един стандарт за качество на звук, който сега го няма, но това са неща, от които си далече и като цяло не те касаят. В крайна сметка ще слушаш "обикновен ресивър" на каквито тонколони имаш :partyman:
DMN - майстор
torbalan написа:
Все по-трудно става да разберем какво питаш...
+1
marian1 написа:
В репетиционната на един мой приятел, колоните не били хай фи...
Каква е тази репетиционна зала? По художествена гимнастика няма да е, щом споменаваш приятел(значи мъж), а това е женски спорт, значи отпада. Тогава по балет ли? По фолклорни танци? По аеробика? По фигурно пързаляне? Що твоя приятел толкова държи на хай фи, какъв е проблема в сегашния звук за репетиция? Музикант ли е?
Avas_co - майстор
marian1 написа:
Не съм обяснил добре, ще опитам отново. В репетиционната на един мой приятел, колоните не били хай фи....
Въпросът ми е, ако не са хай фи, какви са, и стават ли за обикновен ресивър да се вържат?
Твоя приятел е сложил там мониторни колони и те определено не са за в къщи, че ще намразиш музиката.
Не ми се обяснява що и как, на който му е интересно - проба с МР3.
Hoвoceлckи - майстор
Да се пробвам и аз в гадаенето :-D Твоят приятел свири в някакъв състав/оркестър. Питал си го дали да си купиш някаква колона като някоя от техните (понеже ти е хванала окото). Той ти е казал, че не ти препоръчва понеже е "музикантска". Hi-Fi означава, че трябва да възпроизвежда без "заглъхвания" всички честоти от 20 херца до 20 килохерца (целия чуваем от човешкото ухо спектър). Една баскитара например изобщо не възпроизвижда звуци в целия този диапазон, така че колона за нея не е необходимо да е хйа-фи. В музиката, която слушаш винаги има и всякакви други инструменти и звуци от целия диапазон. За това за домашни условия се препоръчват ... други.
plamen6703 - майстор
Като чета по темата и се сещам за един стара виц. Събрали се на улицата двама професори и гледат отдалече един как върви с разкрачени крака и едва престъпва от крак на крак. Единият професор казал - този има дископатия, другият казал - този е го болят колената... Наближил ги човек и казал - Да ви "таковам" в професорите, наср@л съм се и за това стъпвам така :lol: :lol: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Верно смешничко, но си е почти във всяка тема и във всеки форум. Обикновено питащия не е наясно с материята. Намирам за напълно нормално да не знае каква информация да подаде първоначално. Човешкото е да му се подскаже. Лошото е, че в доста от случаите не поглеждат доста време темата си и желаещите да помогнат се изнервят и даже изпокарват ... заради догадките си. Ама си е друго пък като се окаже, че твоят боб е най-добрия :-D
radius - майстор
plamen6703 написа:
Като чета по темата и се сещам за един стара виц. Събрали се на улицата двама професори и гледат отдалече един как върви с разкрачени крака и едва престъпва от крак на крак. Единият професор казал - този има дископатия, другият казал - този е го болят колената... Наближил ги човек и казал - Да ви "таковам" в професорите, наср@л съм се и за това стъпвам така :lol: :lol: :partyman:
Финала на вица е малко по-интересен, та човека казал " И двамата сбъркахте, ама аз най-много сбърках- реших да пръдна, пък се насрах. "
KingLin - майстор
Баси свършиха ми пуканките с тоя индивид с 4 висши и 2 народни библиотеки изчетени в междучасията :D Ама поне като прочетох темите навързах смисъла и осъзнах какво е лампов бойлер :lol:
marian1 - майстор
Извинявам се най смирено, няма ме много в обясненията...но нивоселски е налучкал...Да моя приятел има репетиционна за свирене на състави. Ходих при него и ми харесаха колоните как свирят, но не знаеше дали на домашният ми ресивър ще се понесат...в смислъл технически, а проба няма как да направя, защото те са с някакви жакове. По омове съвпадат, защото мога да задам омовете на ресивъра, но не знам дали няма нещо което да скапе ресивъра, или защото "са музикантски" да не би да има някаква разлика в самите колони...и за тях да трябва да се прикачват само към музикантски усилвател....сега много внимавах в обясненията...дано успях

Тема "Има ли разлика и каква е м/у музикантските колони и домашните" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: