Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
plamen6703 - майстор
Вкарал си си "автогол", огледай внимателно за прекъснали писти при разпояването и запояването на елементите.
lyubohar - майстор
Няма как от запояването да съм прекъснал писти.4 спойки.
Още две на диода,че е подвижен,но пистите му са много широки.
И при кондензаторите пистите са много широки.

Прикачен файл

20171027_193355.jpg
lov - майстор
Платката е двустранна. Да не би отворите да са метализирани и да има връзка между писти от двете страни и при свалянето на кондензаторите да се станал някой фал. То може и в някоя друга такава връзка или писта да е пукната и сега като е ръчкано дефекта да е отлежал. :)
Огледай внимателно и презапой съмнителни спойки.
plamen6703 - майстор
Огледай и около куплунга на "индуктора" дали няма студена спойка и дали при изваждане и свързване на куплунга да има лоша връзка... Работил си чисто, спойките ти са много добри... Пулта е е бил в добри ръце и е като нов, до последно е работил... просто огледай за студени спойки.
lyubohar - майстор
Да,платката е двустранна.Като гледам под тези бели точки е май с нитове.
Около куплунга е наред.Като въртя динамото напрежението в/у кондензаторите расте.
Мерих и дали към диода отива някакво напрежение-не отива.
Студени спойки може да има по елементите,но не смея да ги пипам,че са SMD.
Вече ми е любопитно какво е станало,а не толкова да го спася дистанционното.
MamaMy - майстор
А защо все пак не измиеш цялата платка с четка и с коресилин. Няма да и стане нищо, но гледам, че има засъхнали разни бивши течности. Може да има някоя проводяща и да прави въртели. Отделно, че при миенето с четка ако има някъде изгнила писта която не си личи под лака тогава има шанс да изскочи. Често ми се е случвало заради нещо почти невидимо като тъмна точка върху лака на една пътечка да излезе изгнила цялата писта през ширината. Отдолу само меден окис. След зачистване и възстановяване тръгва. С едно се бях заял и на една и съща писта на 3 места намерих изгнило. След мерене от мост на мост и от бутон до крак на чипа. Голяма разправия. Като го направих и климатика тръгна, се оказа, че компресора е сдал багажа и го бракуваха. Голям карък ](*,)
С 2 леви - специалист
Здрава ли е пистата?

Прикачен файл

20171023_114410.jpg
lyubohar - майстор
Да,здрава е тази писта.Вероятно петънце от бялата боя.
Платката изпрана с веро и изсушена.
Пробвах със зумера и сондите в/у контакните повърхности
където бутоните дават контакт.Зумера не реагира никъде.На една и съща писта.
lov - майстор
Отпои отново кондензаторите и погледни под тях да няма някоя писта която да отива и към техните крачета. Тоест самите те да правят връзка към двете страни на платката. Защото най голяма е вероятността като си свалял старите кондери да е паднала метализацията на отвора. Като спояваш от едната страна от другата няма как да се получи спойката и да стане мостчето там. Често се случва.
hidrazin - майстор
От снимката се вижда че от страната на кондензаторите няма пътечки - демек не е и необходима метализация.
Отворите не са с нитове както беше предположено по-горе.
Лично аз не препоръчвам използването на кореселин - като нищо ще измие и графитните площадки.
И пак съветвам - пробвай с батерия.
Може да запоиш на всеки от кондензаторите по една батерия по 1,5 волта и да видиш дали ще работи.
Естествено като спазваш поляритета на батерия и кондензатори.
Ако работи, режеш жиците на батериите и гледаш колко време ще изкара само на заряд от кондензаторите.
Така ще елиминираш евентуален проблем в "динамото".
Писал си че като го въртиш напрежението на кондензаторите се покачва.
Ся .... трябва ли да питам до колко се покачва???
:partyman:

Тема "Дистанционно за LG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: