Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kula65 - специалист
Здравейте,
Трябва да отпечатам етикет, който го имам в PDF и PSD формат. Размера му е 240/470 мм, като искат крайния размер да е 75/146 мм. При отварянето му във фотошопа, изписа, че липсва щрифт. Инсталирах щрифта който искаше,но проблема остана. Като го оразмерих на краен размер, щрифта стана на черти и се размаза. В корела на криви не се зарежда, на текст си търси неговия щриф и при оразмеряването пак се размазва. Моля за помощ как да го отпечатам!
Предварително благодаря.
stamenov1 - специалист
Пробвай да го експортираш като JPG или TIF, и след това през корела или фотошопа му задай размера.
kula65 - специалист
Благодаря,
За това не се сетих. Докато съм пускал темата, шефа е ходил при предшественика ми да го пита как да го направим и той му казал да четем книги и споменал нещо за посткрипта на принтера. Не си дава занаята. Лошото е, че в ръководствата на горе изброените програми нищо не пише. Още веднъж благодаря.
Поздрави!
plamen6703 - майстор
Предшественика ти е дал правилен отговор на шефа ти...занаят се краде :wink: :partyman:
burkov - специалист
Прати файла да го видя. С растерно изображение няма да стане. Ти искаш да смениш и пропорцията.
Kokar - специалист
Най-лесно експорт/принт в JPG или друг растерен формат и последваща, ако е необходима корекция (кроп). Това с някакъв компромис в качеството. Коментар с печатницата, относно крайната резолюция...
Относно векторното решение, по-късно, ако е нужно след малко четене в Гугъл.
kula65 - специалист
Здравейте,
Отново благодаря за съдействието, файла е голям. Моята поща е kula65@abv.bg, пуснете празно да го препратя.
Пламене, не той го е казал, аз го казвам. Краде се ако има от кого, то не, че с гледане кучето станало касапин, а аз се мъча да откривам топлата вода сам и да ловя маймуни с трици.
Поздрави!
kula65 - специалист
Kokar написа:
Най-лесно експорт/принт в JPG или друг растерен формат и последваща, ако е необходима корекция (кроп). Това с някакъв компромис в качеството. Коментар с печатницата, относно крайната резолюция...
Относно векторното решение, по-късно, ако е нужно след малко четене в Гугъл.
Здравейте,
Писали сме едновременно. Фотошопския формат май е растерен,не забелязах да е векторизиран. Лошото е, че печатницата съм аз, т.е. предпечата и три дни не мога да се оправя. Дай насока за търсачката в нета.
Поздрави!
plamen6703 - майстор
kula65 написа:
Пламене, не той го е казал, аз го казвам. Краде се ако има от кого, то не, че с гледане кучето станало касапин, а аз се мъча да откривам топлата вода сам и да ловя маймуни с трици.
Поздрави!
Аз коментирах това
шефа е ходил при предшественика ми да го пита как да го направим и той му казал да четем книги
Споделям казаното от предшественика ти.
Такова е положението и в повечето сервизи, наемат се хора без необходимата подготовка, ръчкат по уредите на клиентите и каквото стане и както се казва, като не стане да изсъхне...
Повечето "шефове" като им падне "отгоре" някой друг лев в задника си решават, че могат да отворят бизнес! Не им дреме, че не разбират нищо от този бизнес. Гледат да плащат малко на неподготвен персонал и да печелят много от балъците /клиенти/... Правилно предшественика ти е отбил шефа ти, каква му е файдата да обучава някой без пари,а той да печели от знанията му и да се рекламира като печатница. Като не разбира от тази работа, да затваря дюкяна и да се спасява.
Поздрави на "шефа" :partyman:

Тема "Проблем при отпечатване на етикет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: