Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
preslav - майстор
Чираче написа:
Според мен полиуретановата пяна залепва много добре върху много материали, но не и върху стара пяна, стиропор и фибран. Но ти си знаеш.
Пробвах с едно парче фибран залепен за гола тухла - фибранът се скъса и надроби (част от него остана върху пяната) и това е само след един ден. Не знам как ще се държи пяната в годините, но и твоите панели са пяна между ламарина, вероятно след 15-20 години ще са си със същата дебелина и якост. Единствено слънцето я яде, при това само по повърхността, а в дълбочина си запазва свойствата.
schuldiner - майстор
Подарявам малко ползвани керемиди /60 години/, модел Горна Оряховица.
Не съм ги броил, трябва да са над хиляда-хиляда и двеста. Здрави са и с доста по-добро качество от варненските "Гроздево".
Намират се във Варна, до Червения площад. След десетина дни ще отпътуват към строително сметище.
Гост - специалист
вт ное 14, 2017 6:08 pmpreslav написа:
Гост написа:
Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(
Не се притеснявай, критикувай, ако на мен не ми е полезно ще е полезно на друг. Май и по-рано беше се изказал нещо, но без конкретика - като видиш крайния резултат няма да познаеш какво има отзад, иначе аз нямам притеснения относно материла XPS на "Аустротерм", лепен е с полиуретанова пяна, директно върху неизмазаните тухли, дюбелирано е дори по-гъсто от нормите, използвани са дюбел-пирон, а не дюбели за бетон, самите пана са с фалцове и не е нужно да има разминаване за такава малка площ.
Честно казано не се сещам какви забележки би могъл да имаш, но казвай, дано си полезен на някой, който тепърва стартира!
Цитирай къде съм се изказал, за да не си голословен.
Щом по един бр. дюбел, в средата на паното е "по-гъсто от нормите", значи нормата трябва да е нула, т. е- без дюбелиране.
Колкото реденето като фаянсови плочки- ти си го знаеш...Или- и това е норма? Това, че плочите са с фалц- не пречи вертикалните фуги да се разминават. Малка площ или голяма- това не е предпоставка да не се спазват принципите и технологията.
Иначе- за едно си прав- като се се замаже с шпакловката- няма да се познае какво има отзад- един дюбел ли е сложен или пет...
preslav - майстор
пон юли 19, 2021 8:19 amГост написа:
вт ное 14, 2017 6:08 pmpreslav написа:
Гост написа:
Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(
Не се притеснявай, критикувай, ако на мен не ми е полезно ще е полезно на друг. Май и по-рано беше се изказал нещо, но без конкретика - като видиш крайния резултат няма да познаеш какво има отзад, иначе аз нямам притеснения относно материла XPS на "Аустротерм", лепен е с полиуретанова пяна, директно върху неизмазаните тухли, дюбелирано е дори по-гъсто от нормите, използвани са дюбел-пирон, а не дюбели за бетон, самите пана са с фалцове и не е нужно да има разминаване за такава малка площ.
Честно казано не се сещам какви забележки би могъл да имаш, но казвай, дано си полезен на някой, който тепърва стартира!
Цитирай къде съм се изказал, за да не си голословен.
Щом по един бр. дюбел, в средата на паното е "по-гъсто от нормите", значи нормата трябва да е нула, т. е- без дюбелиране.
Колкото реденето като фаянсови плочки- ти си го знаеш...Или- и това е норма? Това, че плочите са с фалц- не пречи вертикалните фуги да се разминават. Малка площ или голяма- това не е предпоставка да не се спазват принципите и технологията.
Иначе- за едно си прав- като се се замаже с шпакловката- няма да се познае какво има отзад- един дюбел ли е сложен или пет...
Предполагам си чувал от кого е правен "Титаник" и от кого Ноевият ковчег... От края на 2017 до сега???

Прикачен файл

IMG-20120925-00533.jpg

Прикачен файл

IMG-20120919-00530.jpg

Прикачен файл

IMG_1220.JPG
Я, стари вестници четат някои!!!
Нещо друго отл...остаряло няма ли?
Туй, мноо хубаво розафко, Пресли! Понеже "технологията" не позволява, над втората ръка, или квато финиша си избрал, бих го вапцал пак розафко и за Госта бих нарисувал дюбелите, че да не са чуди ко е изотзадзе.
Като прочетох обявата на градското, за малко да клъвна, но бързо размислих.
Нова конструкция и метални керемиди ще е.
Гост - специалист
Аз гледам снимките, на които на едно пано има по един дюбел.
Нама как да знам какви снимки си държиш на компютъра. Коментирам това, което виждам. Сега вече ще мога да спя спокойно, след като са добавени по още 4 бр.

Прикачен файл

IMG_1162 re.jpg

Тема "Подарявам използвани цигли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: