Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Ние си им викаме турски но тях ги е имало още преди турците да ни станат комшии. :lol:
MamaMy - майстор
Taка е, но и цигански не са. Преди турците да ни станат комшии не сме имали цигани. Довели са ги османлиите. Ходели са след обоза им и са вършели безплатно най-мръсните работи.
preslav - майстор
SEV написа:
На мен ми трябват около 50 броя от старите керемиди.Визирам тези които са извити,мисля им казват цигански.Ако са от тях,бих се радвал да те отърва с една част от тях.
Цигли са си, при това доста грозни според мен. Снимката е правена преди да се свалят от покрива.

Прикачен файл

IMG_1162 re.jpg
SEV - специалист
Благодаря не ми вършат работа.
Чираче - майстор
SEV написа:
Благодаря не ми вършат работа.
Ако са здрави и не са криви, що да не вършат работа? А цвета не е проблем - почистват се с телена четка, и с пистолета се нанася грунд и автоемайл лак с предпочитан цвят, и всичко е наред. Даже ще станат по-добри от нови, защото са издържали доста във времето, а новите са с незнайно качество.

Иначе, на мен са ми много далеч, пък и имам покрив.
lov - майстор
Какви телени четки. Почистват се пефектно с водоструйка. Няколко години преди да гътна покрива от който подарих циглите ми се наложи да правя спешно претръскване на същия. И понеже се оказа че има много счупени и дефектни се наложи и аз да взимам от друго място пак такива. Та целите бяха в разни лишеи и мъхове и ги изчистих имемнно с водоструйката преди да ги кача от ново.
Гост - специалист
Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(
SEV - специалист
Чираче написа:
SEV написа:
Благодаря не ми вършат работа.
Ако са здрави и не са криви, що да не вършат работа? А цвета не е проблем - почистват се с телена четка, и с пистолета се нанася грунд и автоемайл лак с предпочитан цвят, и всичко е наред. Даже ще станат по-добри от нови, защото са издържали доста във времето, а новите са с незнайно качество.

Иначе, на мен са ми много далеч, пък и имам покрив.
Смятам да правя декоративна стрехичка,в самата изба и затова са ми необходими турски керемиди.Замисала е декоративен.
preslav - майстор
Гост написа:
Аз се загледАх в изолацията... май по-добре да не коментирам [-(
Не се притеснявай, критикувай, ако на мен не ми е полезно ще е полезно на друг. Май и по-рано беше се изказал нещо, но без конкретика - като видиш крайния резултат няма да познаеш какво има отзад, иначе аз нямам притеснения относно материла XPS на "Аустротерм", лепен е с полиуретанова пяна, директно върху неизмазаните тухли, дюбелирано е дори по-гъсто от нормите, използвани са дюбел-пирон, а не дюбели за бетон, самите пана са с фалцове и не е нужно да има разминаване за такава малка площ.
Честно казано не се сещам какви забележки би могъл да имаш, но казвай, дано си полезен на някой, който тепърва стартира!
Чираче - майстор
Според мен полиуретановата пяна залепва много добре върху много материали, но не и върху стара пяна, стиропор и фибран. Но ти си знаеш.

Тема "Подарявам използвани цигли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: