Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
blondster - специалист
Здравейте , търся майстор , който да ми помогне в избора на решение за един PVC прозорец Trocal . Профила е 5 камерен ( поставен е преди 10г. и повече ) , гуменото уплътнение е излято в профила и е сиво-бяло на цвят . Прозореца 2,05 х 1,65 е разделен на 3 части като най-дясната е отваряема ( хоризонтално) . Обкова е - MACO . От страната на пантите духаше доста и преди 3-4г. намерих един майстор , който монтира една панта по-средата с един винт , който придърпва крилото към касата . При монтажа на новата панта се разбра , че вътре в профила няма никакъв метален профил ( и това на 19-ти етаж :) ) .На това място имаше скрита панта , но никаква работа не вършеше . Прозореца е западно изложение и от 12:00 докато залезе слънцето го пече слънце . След монтажа на пантата нещата бяха добре , но за 1-2 години и сега пак при силен вятър отново духа ( а на 19-тия етаж си духа често ) .

Ако може някой да погледне прозореца на място и да каже - може ли да се направи нещо - да се смени крилото примерно , да се сложи някакви панти и т.н. или да се прави нов прозорец . принципно искам да се отваря и вертикално прозореца . Сега погледнах , че обков има само отгоре и от страни от страната на дръжката :) Отдолу и от към пантите няма никой :) Ще съм благодарен да дадете контакт на някой човек , който му се занимава да ми обърне внимание и да решим какво да правим . Мерси .

Изображение
Изображение
Изображение
tarlyo - специалист
Дограмата ти е разпъната при монтажа. Следата от гума върху крилото е много малка, застъпването трябва да е 8мм. Двуосно отваряне може да се монтира, но тази средна панта трябва да се махне.
blondster - специалист
tarlyo написа:
Дограмата ти е разпъната при монтажа. Следата от гума върху крилото е много малка, застъпването трябва да е 8мм. Двуосно отваряне може да се монтира, но тази средна панта трябва да се махне.
Попринцип не само в средата е такова застъпването . Цялото крило е по-късо във височина и в ширина .

Намира ли се такъв профил все още ? Има ли вариант според вас да се направи крилото наново с двуосно отваряне ? Притеснява ме разпробития вече профил и липсата на метален профил вътре ? И ако някой има контакт на читав майстор в гр.Пловдив - нека сподели . Може и на Л.С.
plamen6703 - майстор
Ще дадеш едни пари на вятъра и ще имаш нещо като кърпени гащи. Поръчай си нова дограма и не се занимавай с кърпежи.
blondster - специалист
plamen6703 написа:
Ще дадеш едни пари на вятъра и ще имаш нещо като кърпени гащи. Поръчай си нова дограма и не се занимавай с кърпежи.
Така мисля да направя , но се притеснявам , че повечето фирми ми предлагат отново TROCAL . Уж немски профил бил . Новите профили отново ли са с отлято уплътнение в профила или си е отделно и може да се сменя ? Какво ви е мнението за KBE спрямо TROCAL . Знам , че монтажа е едно от най-важните неща и изработката , но аз как да предположа кой ще го направи съвестно . Ако имате препоръки към човек или фирма - споделете .

Тема "Търся майстор на дограма гр.Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: