Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
Ще се опъва оптичен кабел, който върви успоредно на ethernet кабел. Ethernet-ът е закрепен с лепило и за да стане по-бързо добавянето на оптика си мисля, че е по-лесно да се ползва като носещ. Въпросът е освен универсалното "приспособление" свински опашки, има ли нещо друго по-подходящо за случая? Най-просто е с тел или нещо подобно на конец да се връзват двата кабела през 1 метър. С малки опашки става по-бързо и удобно, но мисля, че повече ще стърчат и виждат. Дали има съвсем малък размер опашки или нещо като пръстени със закопчаване.
radius - майстор
Не стана ясно дали между 2 блока ще се опъват, искаш да ги замажеш или нещо друго?
Kondor1 - специалист
По фасада на къща вървят. Където има извивки е ясно, че ще има коване или нещо такова, но има и прави участъци. Гледах че има свински/миши опашки, които държат на UV и са за външен монтаж. Може би пак дотам ще се стигне.
radius - майстор
Може и с такава комбинация, но не знам колко държат на слънце:
Изображение
Това е дюбел-пирон-св.опашка
Kondor1 - специалист
Приготвих едни такива опашки. Ще видим кабелджиите какво ще кажат.
preslav - майстор
Според мен ще стане и с хот глу, но кабелджиите си имат метални скоби, с които "коват" директно в мазилката.
Kondor1 - специалист
Не винаги може да се кове както и в случая. А и ми се струва по-лесно и бързо да се вържат 8-10 опашки, отколкото да се заковат толкова скоби. Дано само има удобно място за подпъхване, че стария кабел кой знае колко здраво се държи и може да увисне покрай цялата работа.
preslav - майстор
Хот глу-то държи на всякаква основа, стига основата да е здрава.
velas - специалист
Най-бързо става с такер.
radius - майстор
preslav написа:
Хот глу-то държи на всякаква основа, стига основата да е здрава.
Сложил съм километър кабели в къщата с горещо лепило ( за преди мазилката). Основата не трябва да е прашна, дори малко прах води до отлепяне след време. Мил съм стените с водоструйка, но пак беше тегаво. Другия проблем е, че студените тухли и бетон не позволяват много добро прилепване.

Тема "Привързване на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: