Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Привет!
Някой има ли идея откъде във Варна мога да намеря магнитна лента (от две части) като на онези комарници от рекламите ... комарниците, които се затварят сами след като минеш през тях.
Идеята ми е да сложа такива магнити в двата края на завесата в банята, като съответно я закрепя по този начин към стените и при къпане да стои опъната. Че параванът ще ми излезе златен, бах тоз параван :lol: :lol: :lol:

И дали нещо такова например би ми свършило работа за целта?

http://www.magsy.bg/26017-magnetic-tape
hidrazin - майстор
Гледай да е по-дебела - например 1,2 или 2мм. Колкото е по-дебела държи повече пък и е по-здрава.
Може да извадиш такива ленти от уплътнение за хладилник (ако имаш такъв за изхвърляне.
Виж и тук а за Варна не знам.
Магнитна лента 1.5 mm - 1 метър, 12.7 мм ширина
:partyman:
Chefo77 - майстор
А как става залепването на тези ленти, можеш ли да ми кажеш? В смисъл една за друга, не как се залепват към завесата. Имат ли както магнитите север и юг, или ...?
hidrazin - майстор
Ами те са си магнити - имат си север и юг но не съм се замислял как са намагнитени.
Демек как са подредени полюсите и каква им е ориентацията.
Лошото е че нямам под ръка такава лента за проба.
Иначе повечето от тях са предвидени да се лепи към тях джелязо.
Тогава няма особено значение но за завеси където са две такива ленти е от значение.
Утре вечер мода да извадя от един хладилник за проба.
:partyman:
Andri01 - майстор
При тези мрежи се ползват магнити,не е лента. Но според мене тази игра ,няма да държи с магнити - слави ще дойдат. ще ти трябват доста по силнички. Имам нещо подобно,обади се ако искаш-може да ти свърши работа. :)
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
При тези мрежи се ползват магнити,не е лента.
Обяснение какво е това зебра - "А ти северен елен виждал ли си?" ...... :-D
Света не се е свършил с тъпите емаг, лидъл, практикер... Нито с България.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wE8UQqhzS6Y[/youtube]

А иначе и на мен ми с струва че за завеса ще дойдат слабички но пък не са кой-знае колко скъпи а да се пробва.
:partyman:
Andri01 - майстор
Точно такава магнитна лента имам / не е от пердетата / ,но не е особено силна !
П.С.: Не вярвам Чефо да хукне да търси тази игра в ТурКия,де :) :partyman:
hidrazin - майстор
Ку беши гледал фнимателно щеши да видиш че играта е от чайна-майна... :-D
Разбира се че не е много силна. Иначе щеше да е бая дърпане и пердетата намачкани яко.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Чефо е достатъчно откачен да намери доставчик на турски сгъваем стол-стълба, щом си науми че иска таквозе нещо (не че го ползвам изключително много, стои сгънат), но определено няма да тръгне да търси такава лента в Турция :)
Като ви чета мненията, май наистина няма да свърши работа. Ще взема да се заиграя с нормални магнити по 3 или 4 броя от двете страни. Целта е завесата да стои опната и вертикална, докато се къпя. А предполагам знаете какво става като е свободно висяща :lol:
Andri01 - майстор
Е ко става ,като е" висяща"? Че то и други неща предимно висят/ кърпите в банята / ,ама пак вършат работа! :?

Тема "Магнитна лента като от комарник." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: