• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Има си специални шкурки за камък освен това се ползва и малко химия за да се ''размекне'' повърхностният слой на мрамора при самото полиране. След полирането ползват разни вакси и импрегнатори които му придават окончателния вид. Малко си е чалъм това с какво и как се обработва. Виждал съм го как го правят но не до там да вниквам в подробности. Просто не ме е интересувало. Но по добре си викни майстор.
Да предупредя. Не казвам че задължително трябва да дириш специалисти. Това е лично мнение и нямам нищо общо с каменоделци. Но камък като го усереш един път после трудно се оправя.
yanko78 - специалист
Съгласен съм с всичко изказано до момента. По принцип целия метод се казва кристализация. Това е метод, при който с дискова машина и различни по едрота абразиви, се отнема слой от мрамора и се полира на ново, за да добие първоначалната си форма и визия. Съотвена на края се запечатва, инпрегнира, нанасят се и противоплъзгащи съставки. Моя случай е различен. Мрамора си е ок, инпрегнирах си го, но белите фуги в коридора, за няма и време са на път да станат черни. Това ми е и идеята. Хем да елиминирам захабяването на фугите, хем да се слее (доколкото е възможно) и да стане едно цяло.
Винаги съм си мечтал за помощение, което да е изцяло застлано с цяла (фаша или както се казва) камък. Случаят ми е различен, но дай боже може някой ден и така да стане.
plamen6703 - майстор
Както ти е казал колегата Лов, само фирма ще ти реши проблема. Имам два коридора в къщата ми с мрамор /едно време беше модерно/ понеже не обичам да се събувам и влизам с обувките, мрамора го чистехме с ЦИФ и Мистър Пропър и съответно с тия препарати му еб... мамата. Преди няколко години заради сватбата на дъщерята се наложи да извикам фирма да шлайфа мрамора. Резултата след шлайфането и обработката е "джам гиби" като нов. Истината е, че си иска всяка година да му се отделя специално внимание и ако сега ми се налага, никога няма да поставя мрамор в къщата си.
lov - майстор
То и аз по едно време се бях засилил на мраморни подове и бях почнал да разпитвам. Та едно приятелче ме свали на земята. Кат ми каза:
-- Ти тука мрамор да си виждал по коридори или кухни. И кат се вторачих наистина мрамор само в бани. И в много редки случаи някоя по обикновенна стая. Но никога там де се гази яко с обущата. Всички останали подови настилки гранит или други по устойчиви камъняци. Но и никъде не видях и фуга в интерес на истината. Но те хората си с традиции в тоя занаят.
Та си останах само с гранитните кухненски плотове. :) За които твърдя че за такива цели няма по добро. Не че и гранитен под не е лошо ама у нас не намерих тогава кой да ми го направи.
Hoвoceлckи - майстор
ЕЖК ... :-D
На село центъра беше с плочки от трошен мрамор. Едни 40 години. Лани по европейска прогрограма ги смениха с едни циментови тухлички ... Що народ си оборудваха дворовете с изхвърлените мраморни плочки (за близките 50 години) ... Прост народ, к'во да пра'иш :-D Е, вътре не съм видял никой да си е слагал.
lov - майстор
Ти правиш ли разлика между калдъръм и подово редене. Или се чудиш какво да напишеш щот няма какво друго да правиш и търсиш с кого да се дракаш.
Ай сега изчети ни една лекция как у ваше село си правите калдъръми до клозета в двора и колко сте умни.
yanko78 - специалист
lov написа:
Ти правиш ли разлика между калдъръм и подово редене. Или се чудиш какво да напишеш щот няма какво друго да правиш и търсиш с кого да се дракаш.
Ай сега изчети ни една лекция как у ваше село си правите калдъръми до клозета в двора и колко сте умни.
За пръв да си замълча и ти го сложи та място. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Обработка на фуги на мрамор, възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: