• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
yanko78 - специалист
Здравейте и честита нова година. Имам питане относно обработка на мрамор, или по скоро на фугите. Има ли начин, фугите да се слеят с плочките и да изглеждат като едно цяло с мраморните плочки? Някаква смола? Някакъв мраморен прах който да се полира и да се слее? Или...?
Гост - специалист
Има.
Кит за мрамор. Двукомпонентен е и става с твърдостта на мрамора. след изчистване на фугите и фугиране- задължително шлайфане и полиране. За целта е нужна скъпа машина с абразиви, заради което е най- оправдано да се ползва фирма, предлагаща услугата.
torbalan - Дървен философ
Гост написа:
... Двукомпонентен е и става с твърдостта на мрамора. след изчистване на фугите и фугиране- задължително шлайфане и полиране. За целта е нужна скъпа машина с абразиви, заради което е най- оправдано да се ползва фирма, предлагаща услугата.
Па той мрамора много твърд бе... :)

Аз дори на ръка съм полирал разни парчета мрамор, когато ми се е налагало...

Иначе благодаря за линка. Не бях се сещал, че има такива китове... А имам и аз едни фуги за китване... :)

Сигурно ще се възползвам.
Гост - специалист
torbalan написа:
Аз дори на ръка съм полирал разни парчета мрамор, когато ми се е налагало...
Колко големи парчета? Не е лошо да уточниш...
Щото ако имаш да фугираш един хол и коридор-иска ми се да те видя как го търкаш мрамора на ръка... :supz:
torbalan - Дървен философ
Гост написа:
...
Щото ако имаш да фугираш един хол и коридор-иска ми се да те видя как го търкаш мрамора на ръка... :supz:
Тук веднага се съгласих, че си прав :)

Наистина говорех за дребни детайли. При това ако трябва да съм честен - не се постарах особено ;)


Но въпреки всичко, мрамора е от сравнително меките камъни, и се полира лесно с всяка шлайф машина.
Естествено, трябва да се има предвид площта, която ще се полира ;)
yanko78 - специалист
Гост написа:
Има.
Кит за мрамор. Двукомпонентен е и става с твърдостта на мрамора. след изчистване на фугите и фугиране- задължително шлайфане и полиране. За целта е нужна скъпа машина с абразиви, заради което е най- оправдано да се ползва фирма, предлагаща услугата.
Благодаря за насоката. Точно така си го представях - с нещо подобно. Притеснява ме единствено начина на изпълнение, в предвид, че знам нивото на взискателност на нашите майстори. Най вероятно ще се напъна сам да си го направя. Ще напълня в повече фугите с идеята при шлайфането и полирането да ги зануля. Имам притеснения, че може и да го усера, ама съм нахъсан да го направя. В момента белите нормални фуги са по ниско и взеха да се зацапват, което много не ми харесва. Мрамора е нов и си е перфектно полиран, за това смятам, че само за фугите, може да се пробвам. Ще пробвам на места където няма да се вижда, пък каквото сабя покаже.
Hoвoceлckи - майстор
И с какво смяташ да търкаш този идеално полиран мрамор?
Той мраморът е мек, но този пълнител може да дойде доста по-твърд ... та гледай да не ги правиш много високи. Не каза колко и какво е за фугиране. Машина ... мисля, че тези за търкане на мозайка, няма проблем да бъдат ползвани и в този случай? В този ред на мисли, един мозайкаджия с такава машина (и най-вероятно - и опит), би се справил подобаващо :?
yanko78 - специалист
Hoвoceлckи написа:
И с какво смяташ да търкаш този идеално полиран мрамор?
Той мраморът е мек, но този пълнител може да дойде доста по-твърд ... та гледай да не ги правиш много високи. Не каза колко и какво е за фугиране. Машина ... мисля, че тези за търкане на мозайка, няма проблем да бъдат ползвани и в този случай? В този ред на мисли, един мозайкаджия с такава машина (и най-вероятно - и опит), би се справил подобаващо :?
Едно коридорче 6-7 квадрата е за правене. Смятах първоначално на шайба със супер финна водна шкурка да отнемам по малко. После имам едни двукомпонентни шлайф пасти с които мислех да полирам. Чакам си и един гранитен плот за кухнятя да ми монтира каменар, та и с него ще го обсъдя.
Hoвoceлckи - майстор
Успех и да споделиш крайното решение :thumbs:
Antonii - майстор
Замисъла е хубав, но на полиран мрамор стъпили се с мокри обувки или джапанки, то пребиването е с вероятност 99%.
  • 1
  • 2

Тема "Обработка на фуги на мрамор, възможно ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: