Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
TiratroN - специалист
Здравейте.
Ориентирал съм се да си взема пистолет за салам PU тъй като съм виждал колко надеждна става изолацията с него.
Но на пазара има много модели полиуретаново лепило. 45FC 50FC
Има го и за обикновен силиконов пистолет , нарича се течен гвоздей. Там също марката е различна 320 600 и прочие числа
За едното пише да не се мокри, другото не лепяло стъкло...
Някой може ли да ме ориентира как се номерират, кое е най-добро, има ли нещо по-добро от PU? По магазините ми предлагат все едно и също, не искам да ги слушам, в интернет са съвсем други нещата.
radius - майстор
Ако кажеш и какво ще изолираш, може и да получиш съвет. Щото си намесил много неща - лепило, гвоздеи, ПУ салам...
TiratroN - специалист
Не е въпроса какво ще лепя. Искам да знам кое лепило какви номерации има и защо те са различни. Затова намесих много неща. Не искам директен отговор-вземи си това и толкоз. Това може да ми го каже всеки продавач като му кажа какво ще лепя. Защо не четете какво пиша, не мога да разбера?
Идеята е, че аз търся някакво лепило което знам , че е добро ама го знам от преди години. Междувременно може нещата да са се променили. Не искам пълни описания . Искам някой дето се е занимавал , да ми обясни с две,три изречения. Кое е добро ,за какво, какви номерации да търся, кое лепи по силно и прочие - прости обяснения.
nikolson - майстор
Течният пирон не се раздува.
EDI - майстор
Номерата ги остави, всеки си слага номер на продукта, какъвто му дойде да си правят разлика между няколко разновидности на един и същ клас продукт и няма общо с качеството.Примерно ТАЙТБОНД нямат трицифрени номера на продуктите си.Имат номерация за лепило за дърво - II и III, но няма да ги срещнеш при друг.АКФИКС има два вида полиуретаново лепило за дърво и всяко е с различен трицифрен номер, който няма нищо общо с някаква световна унификация.Лепило се избира по предназначение.
krasi92 - майстор
На почти всички лепила е описано за какво стават и за какво не.Има доказани марки има и по недоказани.
kolev_k - специалист
Има една търсачка,казва се:Google,виж там!
И действаш на принципа:проба-грешка.

Тема "Кое лепило да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: