Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте!

Някой от съседите ни е успял да счупи тръбната дръжка на входната врата на сградата и към момента изглежда така:

Изображение
Изображение

Тръбната дръжка беше само от външната страна, а от вътрешната е със стандартна дръжка.

Искам да помоля за съвет как трябва да се монтира подобен тип дръжка, когато има само от едната страната на вратата, а на снимките на дръжките по магазините винаги са дадени как се захващат при дръжки от двете страни на врата.

Например:
Изображение

Благодаря предварително!
preslav - майстор
А какво пречи тръбната дръжка да е монтирана както е инструкцията по магазините?
lyubohar - майстор
Или с подходящи винтове и шайби през касата.Сега поне има хубави никелирани.
torbalan - Дървен философ
Махаш дръжката и от вътрешната страна (така или иначе рано или късно ще се счупи) и монтираш магазинската.
Под "инструкцията" имах предвид, че навсякъде дават да има тръбни дръжки и от двете страни на вратата ( което е много лесно за монтаж ). А нашата има само от едната страна и не ми се иска да разпробивам допълнително самата врата. Няма да изглежда много красиво, въпреки че това е най-лесният вариант с винтовете и по една шайба.
preslav - майстор
appleman написа:
Под "инструкцията" имах предвид, че навсякъде дават да има тръбни дръжки и от двете страни на вратата ( което е много лесно за монтаж ). А нашата има само от едната страна и не ми се иска да разпробивам допълнително самата врата. Няма да изглежда много красиво, въпреки че това е най-лесният вариант с винтовете и по една шайба.
Винтове, болтове, гайки, все тая - сега има всякакви декоративни капачки, а с дръжки от двете страни е най-здраво. То не, че има нещо неразбиваемо, те банкомати трошат, че една дръжка ли.
kozl - майстор
appleman написа:
Под "инструкцията" имах предвид, че навсякъде дават да има тръбни дръжки и от двете страни на вратата ( което е много лесно за монтаж ). А нашата има само от едната страна и не ми се иска да разпробивам допълнително самата врата. Няма да изглежда много красиво, въпреки че това е най-лесният вариант с винтовете и по една шайба.
Но на снимката вратата мяза да е алуминиева, а не PVC. И каков зор е видел тоя алумин да се изкоруби тъй профила :?
Заложи на здравото, а не на красивото.
torbalan - Дървен философ
kozl написа:
... И каков зор е видел тоя алумин да се изкоруби тъй профила :?
Заложи на здравото, а не на красивото.
И на мен на алумин ми мяза. А относно въпроса - заварката е само проформа, колкото да се продаде вратата... :)
lyubohar - майстор
И аз се чудех как е било закрепено.Мислех отвътре на профила,ама няма никакви дупки.
Пък и вътре профила има прегради.Каква е била тази заварка,дето няма да изгори наоколо?!
Ако е само дръжка отвън-само с болтове отвътре навън.Както казах и колега добави-има декоративни капачки.
Ако новата дръжка не пасва по размер на старата-декоративни планки,или по големи декоративни шайби да скрият поразеното място.
tarlyo - специалист
Има начин да се закрепи дръжката без видими крепежи. Ако се свали стъклопакета, ще се види как е направено. Но в случая и аз препоръчван захващане през целия профил с шпилка м8, плоски шайби (може да се боядисат черни) с голям външен диаметър и глуха гайка.

Тема "Счупена тръбна дръжка на PVC врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: