Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Chefo77 - майстор
Привет!
Принтерчето (HP Deskjet 1515) не ме кефи в частта си на подаване на листите. Сякаш валяците не успяват да поемат лист и редовно спира да принтира, защото не може да подаде такъв. Някой има ли идея с какво мога да ги почистя, та белким има някакъв ефект, преди да го засиля в OLX-а...
И благодаря!
preslav - майстор
https://support.hp.com/us-en/product/hp ... leshooting
По принцип мастилата са разтворими в спирт - можеш да обтриеш валяците със спирт, но вероятно не в това е проблема ти. Смени принтерната хартия - някои (прекалено тънки) не ги взема. Другото е да се прекръстиш и да го отвориш, не е кой знае какво устройството му, трябва просто да гледаш кое от къде сваляш и да го върнеш на мястото му.
Chefo77 - майстор
Надали е от вида на хартията, не го прави само с един вид (поне 3 пробвах), а тези, които съм пробвал, си работят нормално на други принтери. Ясно ми е, че този принтер е най-ниския клас, той затова е и взет, но нервите не влизат в гаранционното обслужване :) Той и като нов имаше претенции, но тези дни направо прекалява :lol: :lol:
А проблемът няма общо с мастилото, защото имам предвид валяците, които подават хартията във вътрешността, от задния край.Предните са ОК, просто понякога не ги взема.
Със спирт ще пробвам, мерси!
plamen6703 - майстор
Има почистващ спрей за гумените ролки и валяци, закърпва проблема докато не се подменят с нови да се отстрани проблема :) :partyman:
iliya_i - майстор
Този съм го ползвал.Става. Но ако ролките са много изтрити, ще трябват нови.
vlax - майстор
Ако не помогне обтриването им със спирт,тогава проблема е в самите валяци.Разгледай ги внимателно при покой и в движение/подаване/ на лист,да не би нещо да се е отчупило от тях или от закрепването им.Погледни и някой клип при братята руснаци.Човека тука,който може най-точно да ти каже е Мама Му.
Chefo77 - майстор
Той принтерът е малко използван, това му е третата или четвъртата глава, надали са износени. Цели са, нямат отчупено (глдах ги). Ще опитам със спирт, че нещо не ми се дават 10-15 лева за спрей :)
Имам за спирачки (и дебитомери), дали ще свърши работа? :) :)
hidrazin - майстор
Няма нужда от спирт пък и от НР препоръчват да се чистят с вода.
Спирт ако има омазано с мастило.
Виж и дали няма нещо "извънземно" паднало отзад при хартията.
Вземи го обърни и го изтръскай - виж че изскочил някой кламер или парченце скъсана хартия.
Щото аз от лазерката на работа преди Коледа извадих половин пакетче тиквено семе.
По-скоро само шлюпките от семките.
Някво мишле решило да го използва за апартамент с безплатно отопление (вечер обикновено не го изключваме).
Докато не извадих и последната малка шлюпка - няма вземане и минаване на хартията.
Ма мишлето малко - не мое да задейства капана.
Два дена го хранихме докато направи тегло че да щракне капана... :-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zrPEcEvmrYk[/youtube]
:partyman:
MamaMy - майстор
Както винаги Хидрата е прав. Трябва да си храните мишките. Като станат дебели няма да се крият в принтерите и по дупките. Най-много да гонят котаците и кучето от къщите им.
При мастиларките 99% от проблемите с поемането са вследствие попадане на чуждо тяло в тавата при хартията.
Chefo77 - майстор
Няма нищо в тавата, изтръсках го здраво :) :) Мишки пък хич. То май и тава няма, това е принтерче за сто и малко пари - взема и веднага изнася хртията, нищо не държи в себе си. Ако я захапе, я изнася веднага, ако не - не ще.
Натисках там едни неща покрай валяците, ресетнах го, сега е ОК. Хидра, мерси. Мерси и на другите де :)

Тема "Почистване валяци на принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: