Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
kr1100 - майстор
абе явно не си вежа - в нета има именца и писано , ама наготово е по-лесно.
Duke_BG - специалист
И след като разчистиш бубите, разчисти кеша на браузера и след това пусни един дефрагмент поне на системния дял на харда - може и да почне да мисли по-бързо и по-тихо.

ако и това не помогне може да ползваш топора дето си го нарамила :-D
nikolov333 - майстор
Значи и аз да дам моите 5ст.по темата. От целия ми професионален опит с компютрите, мога да дам няколко съвета на практика.
1.Разделяйте диска на няколко части още при инсталирането или разделете диска с подходящите софтуерни инструменти. Аз ги деля на 4-ри. Системен, Офис, Медия и Архив.. Така след инсталиране на системата, настройвам местоположението на основните папки на "джама", десктопа и документите, линковете и свалените файлове да се записват в медийния дял. Офис програмите и файловете им в офисния дял, а в последния архивен дял слагам инсталационните файлове, програми и архивни имидж файлове на системния дял, за бързо аварийно възстановяване на системата при всякакви случаи. Съвременния вариант е в компютъра да има два диска като системата да е на SSD. При тази конфигурация и при добре конфигурирана първоначално система с правилните драйвери и бекъп имидж, няма начин да се омажат нещата дотолкова непоправимо, че възстановяването им до първоначалното състояние да отнеме повече от двайсетина минути.. Професионалната инсталация отнема повече време от любителската, но пък след това си карам с нея по 6-7 години.. в общи линии вече само от хардуера зависи..както и при колежката, но и нейното тенеке с малко грижи, лек ъпгрейд и профилактика с нов диск, може и да полети.. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolov333 написа:
.... моите 5ст.по темата. ....:-D
:supz:
gogo7777 - майстор
Моите 5 стотинки не цанят и 5 стинки...ама да си кажа де.....
....анивирусната преебава нещата. Требе натурално да се ползват нещата. Преинсталирането на с-мата само подновява сцената и декорите. Играта остава същата :lol:
nikolov333 - майстор
Така е ама след преинсталиране, мача почва от 0:0 и колко вируса ще пробият вече зависи от "другите" фактори. Аз лично антивирусни не ползвам, понеже повечето бавят работата на компа, с изключение на някой от платените, но и не отварям съмнителни файлове или линкове..
При всички случаи, след заразяване, затривам целия дял и възстановявам от имиджа и системата и буут секторите на диска, че модерните вируси променят какво ли не..
sstefanov - майстор
gogo7777 написа:
Моите 5 стотинки не цанят и 5 стинки...ама да си кажа де.....
....анивирусната преебава нещата. Требе натурално да се ползват нещата. Преинсталирането на с-мата само подновява сцената и декорите. Играта остава същата :lol:
Точно така - затова сменете пиесата! Просто не използвайте Windows.
Вече 10 години нямам нито антивирусна, нито вируси.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Прави сте.
Благодаря ви.
Лично аз, вирус не съм имала опреди 2 компютъра.
ArturDent - Почти Безобиден
sstefanov написа:
Точно така - затова сменете пиесата! Просто не използвайте Windows.
Вече 10 години нямам нито антивирусна, нито вируси.
Абе то и аз нямам, даже не си спомням от кога.
Със сигурност има, както при теб, над 10 години.

Но си ползвам Windows основно, а и другите бози iOS, Linux (много дистрибуции), Android, разни екзотики...

Основния (99%) път за заразяване с вируси е задклавитурното устройство.
Нямам спомен на заразен компютър, при който човека не е участвал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ArturDent написа:
Основния (99%) път за заразяване с вируси е задклавитурното устройство.
Нямам спомен на заразен компютър, при който човека не е участвал.
+1

Тема "КомпУтурен въпрос :-)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: