• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
aby - помощник
Здравейте,
ще слагам ламинат директно върху балатум. Балатумът е залепен за дървено дюшеме. Спрял съм се на два модела: 6мм АС3/23/31 krono original и 7мм АC4/32 krono fix. Ще го редя в целият апартамент /хол, кухня, спалня, коридор/. Тази 1мм разлика има ли голямо значение и също така каква подложка да взема - 1,8, 3, 5 мм? Поразпитах в магазините при нас, но всеки продавач си има собствено мнение, което ме навежда на мисълта, че няма строги нормативи какъв да е ламината.
Chefo77 - майстор
Конкретно в случая между двата варианта - 7 мм е по-удачния. Подложката или 3, или 5 мм, но XPS.
Ако можеш да преразгледаш решението за ламинат в коридора и кухнята, сега е времето. :wink:
aby - помощник
Чефо, слушам предложението ти, знам, че си специалист в бранша. Работата е там, че бюджета ми е ограничен и търся по сносна цена, но ако е необходимо ще вдигна мизата :)
MamaMy - майстор
Подготви се да сменяш ламината в кухнята до 5 години макс. Особено с тоя Кронос. Мога да ти снимам на какво прилича. Голям боклук, а го взех с голяма твърдост и т.н. на доста надута цена. При един приятел има ламинат от първите на пазара и за 20 години не е мръднал.
Chefo77 - майстор
Той и моят Кронотекс 10/32 допреди да си вземем куче не беше мръднал (9 години, 2006-2015), при все че се минаваше с мопа 2 пъти седмично, но ела да го видиш сега - първото куче с препикаване за 3 месеца му разказа играта, второто сега го довършва :) :) Ще му сложа отгоре една шестица напреки, докато дойде време за ремонт, и хич не ми дреме :lol: :lol:
aby - помощник
За апартамент 32 клас ли трябва да търся?
aby - помощник
CLASSEN, Клас : АС4 - 32, Дебелина : 8 mm, Повърхност : Голяма релефна повърхност, V фуга. Като избор сполучлив ли е и ако не какво конкретно трябва да се гледа?
Chefo77 - майстор
Да, сполучлив е по принцип. Закопчаването е мегалок обаче, не търпи неравности!!!
aby - помощник
Не съм сигурен до каква степен ми е прав пода. Подложката от XPS нали обира неравностите или не съм разбрал правилно?
  • 1
  • 2

Тема "Отново за ламината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: