Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Да не дават данни само на понижаващия модул на зарядното а в него да са напъхали още някой такъв як кондензатор и от него да прехвърлят за кратко време с големи токове. Щото за да е такъв голям туч значи има още нещо вероятно в него. Така че ако се прави дисекция ще трябва и на зарядното.
fox_vt - майстор
Аз пък ми е интересно как са натикали кондензатор 320F във дръжката на машинката. Вярно че са 3 волта ама толкова ли са станали миниатюрни тия кондензатори. Вече имам предишен модел със литиеви за 40 пара,та тая ще ми е излишна. Пък и тая май няма тресчотка.
ESPACE - майстор
В общи линии пълна скръб

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=souJIjF8YYA[/youtube]
Keresteliev - специалист
ESPACE написа:
В общи линии пълна скръб

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=souJIjF8YYA[/youtube]
Амчи, 11 винтчета малко ли са?

Кой ти ги дава?

:lol:
ESPACE - майстор
По любопитен ще е въпроса със саморазряда. Колко ли винтчета ще завие 1 час след свалянето от зарядното?
Keresteliev - специалист
ESPACE написа:
По любопитен ще е въпроса със саморазряда. Колко ли винтчета ще завие 1 час след свалянето от зарядното?
Ами, колкото - толкоз!

След това тичаш до зарядното!

Което означава, че наблизо има 230V.

Но, след като тичаш до зарядното, не е ли по-добре да вземеш нещо бюджетно за 25-30 лефа с 6 метра кабел?

п.п. Само питам... :?
nikolov333 - майстор
Ами според мене това не е инструмент за завиване на видии, а по-скоро за болтчета. Примерно по контактите у нас имам едни дълги болтчета за закрепване на рамките в конзолите на Vimar. Та за тях ми е супер, иначе ако се наложи инцидентно да завия нещо и на големия винтоверт ми е паднала батерията става за краткотрайно натоварване.. Основния плюс му е бързото зареждане.
fox_vt - майстор
Мда както си и мислех издържливоста ще е под въпрос. Няма преборване със тия пусти физични закони,за толкова време толкова енергия. За повече енергия или напрежението или тока трябва да са в пъти по големи. Една футуристична машина на бъдещето с такъв кондензатор би имала за зарядно нещо като рутер излъчващо в ефира на помещението електромагнитни вълни с честота !?!?? и приемащи антени във винтоверта зареждащи батерията нон стоп докато машината не работи. Но дали човека няма да се изпържи преди това....
kolev_k - специалист
jordanvass написа:
kolev_k написа:
Е ми с 2.8А за 60s ще заредиш 160F(2х320Fпоследователно свързани)до 1V(ако тока е константен).Значи до 4.6V ти трябват малко над 240sДали 1 или 4-5м ще зареждаш,къф е проблема.
И 240 секунди не стигат. Да приемем, че една нормална батерия на подобна машина е 2,8 АмперЧаса. И да пренебрегнем загубите при заряд. Та за да я заредиш, ти трябва 1 час с 2,8 ампера да зареждаш. Ако зареждаш 1 минута с тоя ток, ще заредиш 1/60 от капацитета ѝ. За да я заредиш цялата с такъв ток, ще ти трябват не 60 секунди, а 60 минути. Няма значение, че в случая е кондензатор, вместо акумулатор, сметките са същите. Ще трябва да зареждаш с над 100 Ампера, та да е за 60 секунди зарядът. Явно тук кондензаторът ще поема само някакви нищожни 50 милиамперчаса, с които я завъртиш 2-3 винта, я не. Жалка картинка.
Кой ти говори за нормална батерия?Става въпрос за кондензатор.Вземи да прочетеш закона на Шарл дьо Кулон.
1А зарежда кондензатор с капацитет 1Ф за 1с. до 1В.
Ай ся смятай 160Ф с ток 2.8А за колко с.ще се зареди до 4.6В
А наскоро го пробвах на един комараник,6 видии самопробиващи 3.6мм в предварително пробити малки дупки и последните 2 без предварително дупки и се справи.И наистина зарежда за около 1м.
Последна промяна от kolev_k на пет апр 27, 2018 9:07 pm, променено общо 1 път.
kolev_k - специалист
ESPACE написа:
По любопитен ще е въпроса със саморазряда. Колко ли винтчета ще завие 1 час след свалянето от зарядното?
Ами като го купувах го пробвах и завъртя на,празен ход де,ама знаеш ли колко е стоял по складовете.

Тема "Парксайд със суперкондензатор ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: