Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikolov333 - майстор
Ако някой му се занимава, понеже аз нямам време..дайте адрес, имена, телефон и предпочитан куриер на лични и ще ви пратя моя, за разкостване и анализ на карантиите в името на науката.. :-D Поемам и разходите в двете посоки, за пращането и евентоалното връщане. Предпочитам да го пратя на hidrata или lov, понеже им имам доверие, но не знам и те как са с времето, та който има желание да ми пише. По принцип го купих точно с познавателна цел и ще е добре да се огледа кво има от вътре.
jordanvass - майстор
lov написа:
Тъй че няма защо да рипаш.
Ще рипам, разбира се. То си е мое право да си защитавам тезата. :-D Разбира се, аргументирано.
Нещо не намирам логика да сложат в зарядното още един суперкондензатор. И ще се обоснова.
Първо - каквото и да е зарядното, то не променя факта, че работният капацитет на инструмента побира всичко на всичко 200 милиамперчаса. Ако го зареждаш с 2,8А ще са нужни 4 минути. Кондензатор в зарядното, ако го има, намаля времето от 4 на 1 минута. Което по най-груби сметки означава капацитетът му да е в пъти по-голям от този на работния кондензатор. Щото въпросният кондензатор не може да се разреди до нула, той ще отдаде само малка част от заряда си на другия, докато напрежението му не е спаднало доста под 4,6В. Даже въобще не трябва да пада под 4,6, щото е в паралел с работния. Значи трябва да има заряд много по-голям от 200 милиамперчаса. Не ми се вярва за 3 минути икономия да сложат кондензатор 500-1000 фарада, който струва бая пари. Ползата би била минимална и неоправдана икономически.
Второ - обикновено на всяко зарядно се посочват входният и изходният ток. Никой не си прави труда да посочва някакви междинни, вътрешни токове, до които потребителят въобще няма достъп и така или иначе не може да ги ползва.
Така че аз не вярвам да има такъв кондензатор. Няма логика при тия съотношения време-капацитет да се харчат излишно пари за суперкондензатор.
iliya_i - майстор
Стига сте сапорили за глупости бе!
Напрежението на кондензатора спада линейно при разряда.Няма как работният кондензатор да се разреди до 0 V. К'ъв ще е този мотор? Още в лидълската тема преди да го пуснат писах и смятах, и според капацитета на кондензатора, зарядния ток и времето на зареждане, излезе, че реално се ползват 10% от капацитета на кондензатора - или диапазона 4.15-4.60 волта.
viewtopic.php?f=57&t=59294&hilit=%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82&start=120
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
Ако някой му се занимава, понеже аз нямам време..дайте адрес, имена, телефон и предпочитан куриер на лични и ще ви пратя моя, за разкостване и анализ на карантиите в името на науката.. :-D Поемам и разходите в двете посоки, за пращането и евентоалното връщане. Предпочитам да го пратя на hidrata или lov, понеже им имам доверие, но не знам и те как са с времето, та който има желание да ми пише. По принцип го купих точно с познавателна цел и ще е добре да се огледа кво има от вътре.
Виж ся, не е проблем да ми го пратиш и после да ти го върна но са напълно безсмислени разходи.
Разходи колкото за половин бутилка Целеная марка - кощунство!!! :lol:
Не виждам проблем да разглобиш зарядното, снимаш карантията и не бързаш да затваряш щото може да поискам някоя допълнителна снимка.ю
Същото за самата отвертка - какви са кондензаторите и мотора (какво пише на него) и има ли някаква електроника.
Та мисля с няколко снимки ще се изясни каква манджа са забъркали...
:partyman:
lov - майстор
И аз съм на същото мнение. Колкото и да мрънкат форумните врачки докато не му се направи една дисекция няма да разберем какво са стъкнали. Една добра фотосесия и ще се приключи. Пък ти имам и аз доверие че ще знаеш какво точно да снимаш щото всичките сме на един акъл. :)
И мен най ме боли кога плащам за куриери. :x А и не бързам кога намериш време.
zz_stefanov - майстор
Захранването е учудващо леко за размерите си и не забелязах големи електролити през отворите за вентилация. Без малко и аз да го купя с опознавателна цел, но предпочетох да отидат парите за друго. :)
Lisko - майстор
хехе, това е готино за конкретна ситуация, или както казват по нашия край - уан-трик-пони. :)

Да речем за някой който завива по няколко десетки болтчета на серии, после слага да се зареди и приготвя следващата серия. Както беше споменато, ако не са видии, а болтчета необходимата енергия е по-малко и бройката ще се дигне ;-)
zz_stefanov - майстор
Мен точно това клипче с винтовете ме спря да го купя. При наличен добър 9,6V винтоверт с две батерии, който по размер е горе долу колкото тая отверка и при това огромно зарядно дето трябва да ми е нонстоп включено наблизо, бързо загубих интерес.
nikolov333 - майстор
Айде отворих зарядното.. и верта. С телефона не стават нещо снимките..

Прикачен файл

IMG_20180430_232056.jpg

Прикачен файл

IMG_20180430_232406.jpg

Прикачен файл

IMG_20180430_230354.jpg

Прикачен файл

IMG_20180430_230045.jpg

Прикачен файл

IMG_20180430_225938.jpg
zz_stefanov - майстор
Първата им лъжа последователни 2х320F=160F. Последователни за да издържат на огромното напрежение от 4,6V. :)
Като гледам тези суперкондензатори са все за такива ниски напрежения.
Някой по преди позна капацитета.

Тема "Парксайд със суперкондензатор ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: