Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
fox_vt - майстор
Пичове днес минах през лидъл. Гледам някаква акумулаторна отвертка. До тук добре, обаче зарядното по голямл от половин стек цигари. Гледам волтажа на батерията 4,6 волта. Два елемента по 2,3 волта. Шах с коня. Гледам заряд за 60 мин. И по едно време се фокусирам не 60 минути а 60 секунди. Та това ми прилича на суперкондензатор. Някой чувал ли е нещо по въпроса.
nikolov333 - майстор
Купих я даже, ама нещо не е центриран добре държача за битовете и бие та се гласа да я връщам.. Иначе явно е с нова технология батерии. Може да са графен-ови или с кондензатори, но не съм сигурен. Виж в темата за инструменти от Лидъл писаха нещо и за други дефекти при първоначално зареждане.. viewtopic.php?f=57&t=59294&start=200#p913737
fox_vt - майстор
Мдаа точно това се чудех след заряда за минута колко ще издържи. Явно технологията още не е перфектна. Но адмирации че поне се пробват.
hidrazin - майстор
Предполагам става дума за модела PSF 4.6 A1 ???
По спецификация вътре са два супер кондензатора 2,3V 320F
Зарядното дава 2,8А ток на изхода - пак по техни спецификации.
Е с тези 2,8А за 60 секунди ква енергия/чеп ще заредиш в тези кондензатори???
Нещо нещата намирисват на най-долно индийско качество... :lol:
Та ако някой разглоби тая отвертка ще ми е интересно да видя какви и по колко фарада са кондензаторите.
:partyman:
nikolov333 - майстор
То и аз моя, го взех в името на науката..ама това биене ме дразни и ще пробвам да го върна или ако имат друг да го сменя. Ако не случа на бройка може да му направя дисекция, да видим какво са му имплантирали.. :-D
kolev_k - специалист
hidrazin написа:
Предполагам става дума за модела PSF 4.6 A1 ???
По спецификация вътре са два супер кондензатора 2,3V 320F
Зарядното дава 2,8А ток на изхода - пак по техни спецификации.
Е с тези 2,8А за 60 секунди ква енергия/чеп ще заредиш в тези кондензатори???
Нещо нещата намирисват на най-долно индийско качество... :lol:
Та ако някой разглоби тая отвертка ще ми е интересно да видя какви и по колко фарада са кондензаторите.
:partyman:
Е ми с 2.8А за 60s ще заредиш 160F(2х320Fпоследователно свързани)до 1V(ако тока е константен).Значи до 4.6V ти трябват малко над 240sДали 1 или 4-5м ще зареждаш,къф е проблема.Друг е въпроса дали наистина са по 320F к-те.Утре отивам да го купя това чудо и ще докладвам.
hidrazin - майстор
kolev_k написа:
Утре отивам да го купя това чудо и ще докладвам.
Ке чекам с нетърпение доклада.
Па после ще коментиране сметките... :-D
:partyman:
jordanvass - майстор
kolev_k написа:
Е ми с 2.8А за 60s ще заредиш 160F(2х320Fпоследователно свързани)до 1V(ако тока е константен).Значи до 4.6V ти трябват малко над 240sДали 1 или 4-5м ще зареждаш,къф е проблема.
И 240 секунди не стигат. Да приемем, че една нормална батерия на подобна машина е 2,8 АмперЧаса. И да пренебрегнем загубите при заряд. Та за да я заредиш, ти трябва 1 час с 2,8 ампера да зареждаш. Ако зареждаш 1 минута с тоя ток, ще заредиш 1/60 от капацитета ѝ. За да я заредиш цялата с такъв ток, ще ти трябват не 60 секунди, а 60 минути. Няма значение, че в случая е кондензатор, вместо акумулатор, сметките са същите. Ще трябва да зареждаш с над 100 Ампера, та да е за 60 секунди зарядът. Явно тук кондензаторът ще поема само някакви нищожни 50 милиамперчаса, с които я завъртиш 2-3 винта, я не. Жалка картинка.
ESPACE - майстор
Нещо не ми се връзват нещата с това огромно зарядно и само 2,8А деклариран заряден ток. И контактните пластини са големи. Ако бяха реално такива параметрите на заряда щеше да е едно адаптерче като зарядно за телефон и кръгла дупка в корпуса на машината. А в упътването пише че зарядното е 85W. Което значи че без проблем ще държи 28A в 3/4 от времето за заряд.
iliya_i - майстор
Ами това го писах и смятах в другата тема преди да го пуснат. Реално се използват едни 5-10% от капацитета на кондензатора. Какъв ще да е този мАтор, дето според Вас ще върти, докато напрежението в кондензатора спадне до нула?

Тема "Парксайд със суперкондензатор ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: