Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
ESPACE - майстор
lov написа:
До сега почти не съм имал случай да ми изключи защитата при старт.
Зависи от машината, колко дърпа маторя.
kolev_k - специалист
jordanvass написа:
kolev_k написа:
Кой ти говори за нормална батерия?Става въпрос за кондензатор.Вземи да прочетеш закона на Шарл дьо Кулон.
Изключително слабо ме интересува дали е батерия, кондензатор или някакъв друг акумулатор на енергия. Ако пренебрегнем загубите при заряд/разряд, няма никакво значение в какво съхраняваш електроенергията. За да изкараш определено количество енергия, трябва първо да си я вкарал там. Хич не ме интересува колко кулона ще ти е зареден кондензаторът ти според закона на Кулон. Колкото си вкарал, толкова и ще изкараш. А с 2,8 ампера и за 1 минута ще вкараш точно...почти нищо. Пък ти си смятай кулони по който си искаш закон. :wink:
Ами щом не те интересуват тия неща,ко прайш тука?При акумулатора протича електро-химична реакция,която отнема време.При кондензаторната батерия прехвърлянето на заряда може да стане за микро и нано секунди,в зависимост от силата на тока и капацитета на кондензатора.Ама ти тия величини не ги познаваш,така че няма кво да ти обяснявам.
kolev_k - специалист
ESPACE написа:
Зарядното е доста обемисто и никак не кореспондира с обявените данни. Ако е 4,6V, 2,8A то може да е с габарити като зарядно за телефон.
Да,зарядното е около1.5пъти по-голямо от платката,а на платката може да съберат още толкова елементи които ги има.Ще премеря тока и напрежението в режим на заряд и ще пиша.
jordanvass - майстор
kolev_k написа:
Ами щом не те интересуват тия неща,ко прайш тука?При акумулатора протича електро-химична реакция,която отнема време.При кондензаторната батерия прехвърлянето на заряда може да стане за микро и нано секунди,в зависимост от силата на тока и капацитета на кондензатора.Ама ти тия величини не ги познаваш,така че няма кво да ти обяснявам.
Мога да правя каквото си искам, където си искам. И хич не ми дреме ти какво мислиш.
Кзах, че не ме интересува разликата между различните акумулатори на електроенергия, а не, че не ме интересува темата. Поне на 5 места се спомена, че разглеждам заряда, пренебрегвайки загубите на заряд. В темата обсъждаме конкретен капацитет, който се зарежда с конкретно зарядно, което е способно да зарежда с конкретна сила на тока. Говорехме за общото количество електроенергия, което ТОЗИ кондензатор може да поеме. Все тая за часове или за наносекунди го зареждаш. Теорията и тия наносекунди си ги запази за някой друг случай. В този практиката е съвсем друга.
И, ако обичаш, внимавай с квалификациите, когато не знаеш на даден човек колко са му познанията и умственият капацитет.
ESPACE - майстор
kolev_k написа:
ESPACE написа:
Зарядното е доста обемисто и никак не кореспондира с обявените данни. Ако е 4,6V, 2,8A то може да е с габарити като зарядно за телефон.
Да,зарядното е около1.5пъти по-голямо от платката,а на платката може да съберат още толкова елементи които ги има.Ще премеря тока и напрежението в режим на заряд и ще пиша.
Няма смисъл, такива са данните. Хидрата още на предната страница разгада загадката - освен зарядно е и стойка, понеже с тия параметри отверката често ще трябва да преседява на него.
kolev_k - специалист
jordanvass написа:
kolev_k написа:
Ами щом не те интересуват тия неща,ко прайш тука?При акумулатора протича електро-химична реакция,която отнема време.При кондензаторната батерия прехвърлянето на заряда може да стане за микро и нано секунди,в зависимост от силата на тока и капацитета на кондензатора.Ама ти тия величини не ги познаваш,така че няма кво да ти обяснявам.
Мога да правя каквото си искам, където си искам. И хич не ми дреме ти какво мислиш.
Кзах, че не ме интересува...
И, ако обичаш, внимавай с квалификациите, когато не знаеш на даден човек колко са му познанията и умственият капацитет.
Ми то за познанията и капацитета на човека си личи по писанията,които поства.
jordanvass - майстор
Колев, много си назад в материята, за да правиш опити да ми даваш оценка. Смятам по-нататъшния разговор с теб за безсмислена загуба на време. Бъди здрав!
hidrazin - майстор
kolev_k написа:
Ми то за познанията и капацитета на човека си личи по писанията,които поства.
Само ако знаеш колко си прав.... Даже безумно и необратимо прав. :lol: :lol: :lol:
:partyman:

Тема "Парксайд със суперкондензатор ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: