Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
DundyTheCroc - майстор
Наскоро при едно разместване при бащата открих колекцията грамофонни плочи, които хитро бях скрил преди 20+ години в един шкаф зад дивана. Нещо ме обхвана ретро манията, взех си грамофон, но намирането на плочи не е много лесно, а разни търговци ги продават неоправдано скъпо. Та ако имате желание можем да споделяме кой какво има, какво не му трябва, какво би разменил, продал или подарил. Ще пусна уикенда списък на моите, от сега мога да кажа, че имам много на Лили Иванова, които бих заменил за Поп, Рок, класическа музика.
EDI - майстор
Ако не се лъжа, при баща ми имам няколко плочи от 70-те и 80-те, освен, ако не ги е изхвърлил.Ще проверя, вероятно тези дни, и ще ти ги дам, ако са живи и на място.По спомен имаше някакви сборни диско, за другите не се сещам.
sstefanov - майстор
Плочите, които се просвирват на грамофон с кристална доза (всички стари Акорди и подобни), се унищожават безвъзвратно!
Така, че внимавайте и слушайте.
DundyTheCroc - майстор
Всъщност би трябвало да има значение каква е самата игла. Доколкото знам старите бакелитни плочи не могат да се слушат на сегашните диамантени и подобни игли.
lov - майстор
Слушат се без проблем. Самата плоча е доста по твърда. Всъщност иглата заминава след 2-3 плочи и се сменя с нова. Прилича на добре заточена карфица. даже са ги заточвали после на ръка.
Имам едно ретро Патефонче и само по причина че не можах от никъде да намеря плочи така не не го реставрирах до край. Отремотирах само механиката. Успях да намеря само една и то с липсващо парче от нея само за проби.
8180 - майстор
lov написа:
Имам едно ретро Патефонче и само по причина че не можах от никъде да намеря плочи така не не го реставрирах до край.
Трябва да проверя - може да те уредя с руска класика за ретро идеята.
lov - майстор
8180 написа:
Трябва да проверя - може да те уредя с руска класика за ретро идеята.
Ще стискам палци. :-D

Няма значение какъв е записа важното е като рече човек да извади звук.
:partyman:
DundyTheCroc - майстор
Руска класика е супер, имам една плоча на Чайковски, колко съм я въртял...
Та на Лили Иванова имам следното и не ми трябва:
1. "Обичам те", двоен албум, ВТА 1496, ВТА 1497
2. ВТА 2190+две малки в дует с Асен Гаргов
3. "Камино" ВТА 1180
4. "Танго" ВТА 1810
4. "Вечност" ВТА 1627
lov - майстор
Аз пък ще видя какво е останало по тавана от моите плочи и ако не са се затрили ще ти ги подаря. Ако ги искаш де но е музика от 70-80 година
DundyTheCroc - майстор
Точно от 70-80 се търси, ако има и други фенове на винила ще е страхотно да си менкаме ;)

Тема "Грамофонни плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: