Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
escutcheon - специалист
Здравейте! Почнах един проект и сега се налага да монтирам плетена ролетна щора. Фирмата, от която я купих не пожелаха да я монтират по начина, който аз искам и ще опитам да я направя сам. Не успях да открия подробна информация как се сглобява ръчна щора. Който може да помогне - ще съм благодарен!
шоп - майстор
Предполагам имате руло от ролетката, ос с барабани, две конзоли и евентуално декоративна обшивка над рулото.
Така ли е и от този етап ли искате да сглобявате, защото това се нарича монтаж?
Сглобяването е доста различно. Тогава всяка ламела или елемент от ролетката не е закачен за съседните и според типа ролетка ( меандър, валентина, москито, хармоника и т.н.) се работи различно и с различни елементи.
Работил съм две години изработка и монтаж, ще помагаме, не е сложно. Трябва да се внимава най-вече с пружините, защото е опасно.
escutcheon - специалист
Извинявам се за разминаването в понятията. :? Имам изброените елементи в сглобен вид. Точно захващането на рулото към барабана с пружините ми е притеснително. Иначе единият водач (както го нарекоха байрак) ще бъде фиксиран към един калкан, а за другия ще творя магии.Трябва да му изградя конструкция, за която да го хвана.След обяд ще пусна снимки за да стане ясно.

Тема "Търся информация за сглобяване на охранителна ролетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: