• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте колеги. Наскоро резачката претърпя инцидент - надра цилиндър и бутало. Модела е Husqvarna 142. Реших да я ремонтирам сам, тъй като имам добри познания и опит с двигателите. Закупих бутало и цилиндър, гарнитури и се започна. Разглобих я, махнах старото бутало от коляновия вал, сложих новото, сегмента и го върнах в новия цилиндър. Намазах картерната капачка на цилиндъра със силикон, сглобих я по обратния ред. Запалих я, стартира но след 30-40 секунди работа угасна. Дръпнах да запаля отново, но въжето на стартера не се прибра. Отворих стартера, пружинта, която го връща се беше намотала, смених я, след новия опит, пак същия проблем. Някакви идеи, съвети, че се изчерпах. Благодаря на всеки отзовал се.
plamen6703 - майстор
Идеята е да хвърлиш един поглед на това /сайта е примерен/ http://motohuligan.com/r-chen-ctarter-c ... 1-142.html :partyman:
ср юни 20, 2018 3:41 pmplamen6703 написа:
Идеята е да хвърлиш един поглед на това /сайта е примерен/ http://motohuligan.com/r-chen-ctarter-c ... 1-142.html :partyman:
Понеже имам и модел 137, частите са им еднакви, прехвърлих от проблемната стартера със сменена пружина на здравата и всичко и е наред. Пали и работи. От здравата сложих на ремонтираната от мен, запали работи около 30 секунди и загасна. Отворих я и пак пружината беше изкривена. :?

Прикачен файл

2018-06-20 23.34.26.jpg
krasi92 - майстор
Нещо при събирането на двигателя си объркал.Лагерите на вала смени ли.
crez - майстор
М да.....оказаха се много проблемни,и при мен задра бутало(по думите на майстора от старо двутактово масло стояло на слънце и жега промеменяло се) Преди това 2 пъти стартер,кученцата изкривени,смених и тази пружина на снимката на колегата kinghood (изкриви се) Два фиксиращи болта от корпуса(пласматерия) отлетяха, та лепих,мазах,ех някак се крепят сега.
Лагерите не съм ги. :? Cиликона съм го намазал само по маркираната част. Без да слагам по лагерите.

Прикачен файл

2018-06-21 12.21.27.jpg
Димитър Димов - специалист
Защо не попиташ тук за помощ: ''Тема за резачките и моторните триони".
чет юни 21, 2018 12:24 pmДимитър Димов написа:
Защо не попиташ тук за помощ: ''Тема за резачките и моторните триони".
Благодаря колега, не съм видял темата. Пуснах и там запитване. 8-[
plamen6703 - майстор
Накрая ще се получи, че "направи си сам" не е най-изгодният вариант, нищо, че имаш добри познания и опит с двигателите! :partyman:
Antonii - майстор
Напротив, дори и да повредиш нещо, пак излиза по-изгодно.
Защото, няма на света по ценно нещо от опита и знанието.
Дори да е получено по най-скъпия начин, което в някои случаи може и да се изплати.
Това го твърдя от личен опит и не ангажирам никого с него, че за някои неща си требе и акъл. Само с опит нестава.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бензинова резачка Husqvarna" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: