• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
nikolov333 - майстор
Щом не е защриховано значи е тухла 12см.. Оставили са го заради щурца, който стъпва на него, но не знам него защо не са го съборили..
sixb0nes - специалист
чет юни 28, 2018 12:25 pmКИМИ написа:
Ако над щурца има тухли- бутай смело нагоре, докато свършат тухлите.
Ако отстрани е бетон- не го бутай, само нова мазилка/шпакловка/термогръб.
Аз хубаво ще ги бутна, ама отгоре има още 1 етаж и ще натоваря плочата. Викнал съм строителен инженер да каже какво може да се направи. Второ, това, което ме вълнува най-много е, дали има трегер отгоре. Не знам каква е практиката, но ако има трегер, са ми решени голяма част от проблемите, защото спокойно мога да бутна и колоната и тухлите отгоре.
sixb0nes - специалист
Ето как изглежда днес и как е било преди това.

Прикачен файл

received_1972814249417651.jpeg
received_1972814249417651.jpeg (61.7 KиБ) Видяна 1225 пъти

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (82.48 KиБ) Видяна 1225 пъти
nikolov333 - майстор
Аз като гледам нивото на висящата част и при положение, че там уж има щурц, не мога да разбера,защо щтурца се пада под нивото на вратата до него и какво има зад тази висящата тухлена част???
sixb0nes - специалист
чет юни 28, 2018 2:11 pmnikolov333 написа:
Аз като гледам нивото на висящата част и при положение, че там уж има щурц, не мога да разбера,защо щтурца се пада под нивото на вратата до него и какво има зад тази висящата тухлена част???
Кухини. До вратата (вдясно) кухината е част от банята. От другата страна (вляво), където е и колоната, това кухинята е част от кухнята. Махна ли "колоната", която държи щурца сега, може да се изсипе всичко. Аз затова се чудя какво да сложа на мястото на тая колона, да вземе по-малко пространство, но все пак да държи щурца и затова питах КОЛКО е минимума разстояние да държи щурца отстрани. И другото, със стоманена колона, или има едни стоманенит плътни профили, дали може да се сложат за подпора на мястото на колоната.
Ето такова нещо, примерно http://timmetalbg.com/sn/stkv3.jpg
nikolov333 - майстор
Ако си го правех за себе си, вероятно щях да съборя всичко догоре и да го затворя с гипскартон на конструкция към тавана и крайните точки, но много зависи какво е положението от към другите помещения и колона до вратата трябва да ли да се предвиди.. В общи линии оставили са го защото без него не може, а другото си е бая панаир. Може да се сложи и желязна подпора, но не знам дали ще спечелиш нещо от освен риска да мръдне щурца и да стане панаир..
КИМИ - специалист
Съвет от мен:
1. Изкърти тази дървения, защото е грозна, мухлясала и е харем за паяци.
2. Виж какво има зад нея=> тухла или бетон.
Разбираш, като събаряш кръгче от мазилката в долната, средната и горната(при тавана) части.
3. Пишеш ни зад тези 3 петна какво е.

Тогава вече и ти ще знаеш какво да питаш баш-майсторите, дето вършеят чат-пат тук.
sixb0nes - специалист
чет юни 28, 2018 2:50 pmКИМИ написа:
Съвет от мен:
1. Изкърти тази дървения, защото е грозна, мухлясала и е харем за паяци.
2. Виж какво има зад нея=> тухла или бетон.
Разбираш, като събаряш кръгче от мазилката в долната, средната и горната(при тавана) части.
3. Пишеш ни зад тези 3 петна какво е.

Тогава вече и ти ще знаеш какво да питаш баш-майсторите, дето вършеят чат-пат тук.
Това е идеята, да направя ремонт, да разчистя всякакви дървении и глуости, а и тази колона ми пречи да вкарам уредите, които съм планирал. Второ, не бих бутнал нищо, без специалист по въпроса. От неуки майстори не бих взел мнение, а просто питах дали отгоре практиката сочи, че има трегер, или е изцяло тухла, но ако беше тухла, отдавна да е изпадало всичко, защото щурца едва ли щеше да държи всичко това. По-скоро има 3-4 реда тухли. Все си мисля, че в тоя форум ще има някой човек, който е строителен инженер, и може да каже какъв е случая. Но да, ще разчопкам другата седмица.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: