Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
sixb0nes - специалист
Здравейте,

Предстои ми да сложа огледало по цялата стена в коридора, по този начин на линка.

http://www.combo.bg/wp-content/uploads/ ... e.php_.jpg

Въпросът ми е следния. Тъй като огледалото ще е отгоре до долу, а под него ще има перваз, как се закача огледалото за стената?
В момента не работи фирмата за огледала, и затова не мога да попитам, а пък предстои да слагаме плочки в коридора....

Слагат ли се някакви окачвачи отдолу под огледалото, и какви? Не се ли лепи само със монтажно лепило и там с каквото го лепят?
Мисълта ми е, мога ли да сложа перваза, без после да пречи на полагането на стъклото и да не се получават фуги между огледалото и перваза?

Мерси предварително!
lyubohar - майстор
Сина ми има подобно голямо огледало в коридора си.
Под него има перваз,но огледалото е на 1.5см.над перваза.
Наложи се да направя канал за интернет и телевизия м/у огледалото и перваза.
Няма никакви окачвачи. Предполагам,че е залепено за стената.
Но с какво-нямам представа.
sixb0nes - специалист
чет авг 09, 2018 4:58 pmlyubohar написа:
Сина ми има подобно голямо огледало в коридора си.
Под него има перваз,но огледалото е на 1.5см.над перваза.
Наложи се да направя канал за интернет и телевизия м/у огледалото и перваза.
Няма никакви окачвачи. Предполагам,че е залепено за стената.
Но с какво-нямам представа.
Може ли да качите снимка да видя отдолу как изглежда.
Иначе, точно така искам да стане, като на клипа https://www.youtube.com/watch?v=wGiazjTt1m0
Искам да сложа първо перваза, но се опасявам, после да не вземат да сложат някакви окачвачи и огледалото да излезе пред перваза и да стане грозотия..
lyubohar - майстор
Прикачен файл:
20150620_192413.jpg


Перваза е с дебелина 10mm.над него има декоративна лайсна.
Тя е слагана след като вкарах кабелите и не държи нищо.
sixb0nes - специалист
чет авг 09, 2018 6:39 pmlyubohar написа:
20150620_192413.jpg



Перваза е с дебелина 10mm.над него има декоративна лайсна.
Тя е слагана след като вкарах кабелите и не държи нищо.
То и огледалото е малко. Аз ще слагам 260х270..
torbalan - Дървен философ
При тоз размер по-добре извикай от фирмата да ти го монтират.

Иначе при тъщата, при баща ми, у дома - сигурно десетина съм залепил с обикновен санитарен силикон. Но все малки.
lyubohar - майстор
Това дали е малко-голямо няма кой знае какво значение,ако лепилото е пропорционално на големината.
Все пак по добре специалисти.Любопитно ми е как ще се вкара такова голямо стъкло?
Ако огледалото е в коридор не е лошо да се вкара едно гофре в стената за бъдещи полагания на кабели.
torbalan - Дървен философ
пет авг 10, 2018 1:23 pmlyubohar написа:
Това дали е малко-голямо няма кой знае какво значение,ако лепилото е пропорционално на големината.
...
За лепилото съм съгласен, но такова голямо огледалло ми е трудно да си представя как ще го вкарам до апартамента без поне три пъти да го счупя...
При самото лепене също трябва да бъде притиснато към стената. Изобщо доста подводни камани ще изкочат.

У дома има един прозорец (нетоваряем) с размери 4х1 метър. Дограмаджията, като чу че го искам цял - изправи му се косата. Доса усилия хвърли да ме убеждава, че е по-добре да е на три части :)

Накрая кандисах, той пък го прие, като предизвикателство и се нави. Веселба беше, докато успеем да го дигнем. И все пак е стъклопакет. Не се гъне, като огледало :)
sixb0nes - специалист
Споко, момци, ще е разделено на три огледалото :) Иначе, няма да го лепя аз, а Кристиан Нейко, но в момента са почивка, а е наболял проблема, заради первазите. Но щом става със силикон, ще си легне върху первазите и ще си го лепнат без ядове.
Djack - специалист
Само гледайте да не затваряте силикона зад огледалото! Въздух трябва да стига до целия му обем! Че иначе не може да втвърди този който е вътре! Аз веднъж от престарание, бях нахакал толкова много силикон от страх да не падне, че накрая като си падна, се оказа, че е стегнал само силокона по краищата, толкова качествено го бях уплътнил обема отзад, че на силикона му беше явно все едно дали ще е в тубата или между огледалото и вратата!

Тема "Закачване на огледало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: