Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lov - майстор
Алито има следната особенност при отваряне на препратки към него. Отваря ги на езика и вида на валута на която последно си задал когато си затворил някоя страница. За това ти са се отворили на руски и цена в рубли. Дай си промяна на езика горе в дясно и като мине на инглиш затвори страницата. И след това отново я отвори от препратката.
Другата е когато си копирал линк от мобилна версия. На нормален комп тя пак се отваря все едно е мобилно устройство.
Не можах да разбера какво те притеснява размер 25мм. Стандартен си е както и 32мм за РЕХ тръби. Това че малко се ползват и по рядко се намират по магазините е друга тема. И дължината на водача също има значение от към перпендикулярноста на подрязването. Колкото е по дълъг толкова е по точен макар че не виждам кой знае колко значение и е въпрос на предпочитание вече.
А на въпросния първи линк сега погледнах че е за полиетиленова тръба на не пексова. А и самия инструмент е с режещи пера по водача. Грешката е моя защото има и други типове тръби и зглобки които у нас не се ползват. Тогава нямах време и го показах по инерция заради формата. Така че ровете и четете в описанията.
Пак от същия търговец тука се виждат разликите.
https://www.aliexpress.com/item/Plumber ... 121c8c2104
Модела РЕХ е JH-123A но пак не съм сигурен че трябва да е такъв щото китайчетата не знаят по някога и какво точно продават и правят убийствени описания
fox_vt - майстор
Ппр е ф 25 а алуминиевата е 26. Може да е съвпадение но 16,20,26 са размери за пекс тръба. Тези които са със заострени пера по дължина не разбрах какво точно оправят вътре в тръбата ама за алуминиева надали ще е подходящо.
lov - майстор
На първия линк от долу има рекламно клипче и на него калиброват полиетиленова тръба. Перата от долу райбероват тръбата. За това и писах после че го сложих по инерция само като гледах картинките без да чета текста. Разгледай и други търговци там има и с размери на инструмента. пак повтарям някои търговци не знаят какво точно продават и пишат глупости в описанието.
А за размери на тръбите може и да си прав че е 26 ама имам нещо на ум че съм виждал и 25-ца. Ба ли го на мен нещо са ми умешани стандартите. :?
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
нед сеп 09, 2018 6:14 pmfox_vt написа:
Ппр е ф 25 а алуминиевата е 26. Може да е съвпадение но 16,20,26 са размери за пекс тръба. Тези които са със заострени пера по дължина не разбрах какво точно оправят вътре в тръбата ама за алуминиева надали ще е подходящо.
Има и полиетиленови тръби ф25, не само 26. Зависи от производителя, чиито материали ще се ползват. Например Овентроп ползва тръби и итинги 20х2.5, докато повечето са 20х2.
fox_vt - майстор
То и това е кофти всеки си ползва негов си стандарт. Като пресфитингите и машините също. Няма универсалност.
jekasus - майстор
Ако ще поръчвате, да не ме забравите :-D
fox_vt - майстор
Май ще взема да поръчам един комплект,пишете който иска да се включи ще е поне след седмица.
jekasus - майстор
Аз се записвам.
Реално ми трябват ф16 и ф20, но за тез пари нека и третото се въргаля в куфара.
lov - майстор
За повече бройки врънкайте китайчето за купони с отстъпки преди да поръчате.Мое да ви измисли доста гъдели и цената да падне яко дори и само заради шипинга.
fox_vt - майстор
Това са доста напреднали неща ,не съм толкова навътре в материята там. Ако някой е по опитен да ги поръча ако трябва.

Тема "Калибратор за pex тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: