Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Вратата(метална дограма) се беше слегнала и вместо да регулирам пантите, преместих всички обкови с 1см надолу. След последния вратата не може да се отвори. Свалих дръжката и пробвах със сила с квадратно желязо но без успех, вече счупих една дръжка. Моля за помощ.
naster - майстор
Нашата входна я повдигах с крика от колата, когато провисна. Има ли къде да се подпре за такава интервенция, докато възстановите настройките. При затворено е по-тегаво, знам.
вт окт 02, 2018 6:54 pmnaster написа:
Нашата входна я повдигах с крика от колата, когато провисна. Има ли къде да се подпре за такава интервенция, докато възстановите настройките. При затворено е по-тегаво, знам.
Май така ще стане. Друг проблем, преди млако видях че от напъването да завъртя с желязо, дупката вече не е квадратна и като монтирам и завъртя дръжката няма опора и се търкаля...:)
naster - майстор
Дано езичето на механизма не е останало в затворено положение, въпреки че пружинката му точно към такива мисли ме тласка. Поддава ли гадта с крика?
kozl - майстор
Може би отново неудачно запитване , в неудачен раздел :?
Каква е металната дограма - алуминиева или стоманена?
И какъв е затварящия механизъм?
Всички обкови :? Като че ли си преместил насрещниците, но щом са всички значи механизмите са с шини и заключването е в няколко точки, а не само при бравата, ако има брава с език изобщо или е балконска врата.
И едва ли ще я регулираш от пантите, защото слягането е промяна на формата от правоъгълник в успоредник и "регулиране" се прави с разпъване по диагонала.

Тема "Вратата не се отваря след притягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: