• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
darken_nz - специалист
Ще си купуваме пекарна и имам някои въпроси към вас.
Някой може ли да ми даде съвет какво трябва да гледам, когато си избирам пекарна ?
Някакви марки и модели, от които сте останали доволни ?
Какъв става хляба ?
Илчо Илиев - майстор
Каква, голяма, в нея може и малък хляб да стане,а може и голям...
Какъв хляб става, зависи какво брашно ще сложиш,но спазиш ли рецептата, няма такъв хляб на магазина...
Марка, то сега повечето са китайски,макар да пише какво ли не на тях...
Ако трябва да купувам, бих взел най-голямата, с най- голяма гаранция, на най- ниската цена....
Цецо - специалист
С една бъркалка.
darken_nz - специалист
Интересно...
Мен ме съветваха за 2 бъркалки. В една статия в нета четох също, че е хубаво да има 2 реолтана (по-хубаво се изпичал хляба). Не, че мога да ги видя колко са някъде... Май мощност трябва да се гледа. Аз заради това реших да попитам за съвет.
lov - майстор
Само не чети форуми от рода на БГ Мама че хептен ще луднеш. :-D
В повечето случаи излизат от един гараж с различни марки и лепенки. Е по някога малко фасона сменен /фейса де както е модерно да се казва/. За цените е ясно.
Има ли качествена суровина спазват ли се правилните пропорции и с най кучата марка ще ти опека хубав хляб. :)
Първата я бракувах след като почна да се разпада корпуса. Чупила се е много пъти но не щото е била куча марка а от работа. Всеки ден по един хляб а по някога и повече. жената и разни сладки си вареше в нея. /има и такава програма/
preslav - майстор
Имам база за сравнение само между Мулинекс с една бъркалка и Финлукс, който е точно копие на Горение с две бъркалки - и двете пекарни са с един реотан, и двете са на по 3 години, и двете въртят хлеб всеки ден, и двете са пробвани на всички възможни програми, и двете не са ремонтирани (за сега).
Единствения проблем на Финлукса е, че бъркалките остават в готовия хляб, има си кукичка за ваденето им, но е досадно упражнение, а и хлябът се разкъсва.
С две думи, каквато и пекарна да си вземеш ще имаш хляб, който не се намира по магазините, а когато се наловчиш и ако ти се занимава ще можеш да си замесваш козунаци, да си правиш милинки, питки, блатове за пици и т.н.
Успех в избора!
Chefo77 - майстор
Корекция - Финлукса не е копие на Горенье, той е един и същи модел, произведен от някаква китайска фирма - вероятно Ронсън. Горенье нямат малки електроуреди, всичко поръчват. Съдейки по опита ми с един 3 в 1 сандвич мейкър, никога повече малък уред от тях :) :)
Вкъщи сме с ТОЗИ модел, доволни сме, но не зная какъв ти е бюджета. Мулинекс имат добри модели, Тефал също - това са фирми, специализирали се точно в малки уреди.
Цецо - специалист
След време семеринга на бъркалката изпуска и трябва да се смени.Ако са 2 разходите са двоини.
Не знам защо ми изтрихте мнението, но все пак в къщи ползваме ZEPHYR ZP 1446 E и сме доволни.
Последна промяна от Virtex на ср яну 30, 2019 9:04 am, променено общо 1 път.
Pgv64 - специалист
Според моя опит с две бъркалки е по добре. Тестото се умесва перфектно.Аз ползвам "Мулинекс" с две бъркалки и два реотана от 4 г и съм много доволен.Ползвам я и само за месене, когато правим погачи ,питки.Както спомена един колега в по горен пост , единственото неудобство е ,че бъркалките остават в хляба ,но аз се изхитрих и ги вадя след месенето и в хляба остават само две дупчици отдолу.
  • 1
  • 2

Тема "Каква хлебопекарна да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: