Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Ситуацията е следната:
Апартамента ми е на първи етаж.
Всеки от етажите си има отделен комин.
Първата тръба е на отдушника на тоалетната.
Тя е почти напълнена със строителни отпадъци от ремонти на комшиите до нивото на отвора за вентилатора.
След това идва моя комин в кухнята.
Там съм вързал абсорбатора(не коментираме дали е редно,или не-всички са си ги вързали в техните си комини).
Нагоре се добавят останалите етажи до петия.
На покрива излизат всички комини и отдушника отделно
Моят комин е скъсен на 1.5м от тавана.
Долу в мазетата не съм забелязал да имат отвори.
Кой какво готви се усеща навсякъде,но се промъкват миризми и от тоалетната.
Вероятно има някакъв пробив между отдушника на тоалетната и моя комин.
Не е при мен,защото моя отсег съм го проверил.

Някакви идеи?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля си
Трябва да имат отвори и долу.
И не разбрах "моят комин е скъсен на 1,50"

Прикачен файл

Dimootvod 01.jpg
Dimootvod 01.jpg (22.49 KиБ) Видяна 1800 пъти
kozl - майстор
Комините зидани ли са или от готови блокчета? Комина комбиниран ли е по схемата по-горе или всеки нов комин тръгва от всеки етаж. Така на покрива ще има N+1 отделни отвори, вероятно в редица, но може да са подредени и в каре. В редица или в каре :?
Вентилацията за тоалетните е отделен щранг и е за всички тъй ли? Щранга на тоалетните се намира в кухнята :shock: :?
Ако сте с отделни коминни щрангове и са подредени в редица най-честия случай е горните етажи да си включват аспиратора де им падне и миризмите отиват и към покрива и към долните етажи. За WC-то вероятно всички са на вентилатори. Обаче не си писал кое де връща. Примерно у нас долните като готвят смърди в сухото помещение, че са се включили в този щранг на вентилацията. Отделно има комин в кухнята, но така им било по-удобно.
И от де си сигурен за това:
lyubohar написа:
Там съм вързал абсорбатора(не коментираме дали е редно,или не-всички са си ги вързали в техните си комини).
lyubohar - майстор
Не е такава системата на нашите комини.
Всеки си има отделна тръба до покрива.
Там са подредени в редица.
При мен коминното тяло е 600по280мм.
На всеки по горен етаж се увеличава с една тръба.
В мазето няма отвори.
Ето как съм си премахнал коминното тяло на 1.5м.от пода:
Дясната тръба е моя комин,лявата е отдушника на тоалетната,който е общ.Кухнята граничи с тоалетната.
Миризмата излиза през абсорбатора и в тоалетната.
Изображение
kozl - майстор
Не всичко ми става ясно от снимката. Комина на кухнята и вентилацията на тоалетната долепени ли са. И ако да вътрешното тяло в ъгъла на стените трябва да е за тоалетната?
Като работи твоя аспиратор прехвърля ли от твойта миризма в тоалетната?
chapara - майстор
Изображение

Мисля че схванах :? Най-ляво на снимката е запушената вентилация??? Твоя комин е най-близо до тоалетните и е в ъгъла :?:В коя посока на снимката растят комините, предполагам на сляпо, към вентилацията Но е и най-удобен за връзване на аспиратори и вентилация на тоалетните :wink: именно защото е в ъгъла. От тук нататък всички които ползват твоя комин трябва да се разкачат (кухни и тоалетни), да запушат отворите и да се вържат в техните комини(аспирациите), а вентилацията викате коминочистач и я почиствате и възстановявате. Ако има голями запушвания се поразкъртват помощни дупки по етажите, почиства се и после се възстановяват така че вентилацията да тегли. Щом вентилационния отвор е един ще трябват и вентилатори с клапа :wink: И последно дано някой от горните комшии не си е скъсил комините по подобие на твоя :-D Комините по закона за етажната собственост са общи части и не подлежат на преработки :idea: :!: :idea: :!: :idea: :!:
lyubohar - майстор
Комините растат на дясно.На комшиите нагоре по тази причина им се намаляват кухните.
Преди няколко години споменах на майстора,който ми прави кухнята,че се просмукват миризми.
Човека се качи на покрива и пусна въже с тежест в моя комин и в отдушника на тоалетната.
Всичко си беше наред.Тежестта я видях в отворите на отдушника и комина.
Освен това бях домоуправител дълги години и съм влизал по всичките етажи.
Нямаше преустройства.
По въпроса на скъсяването-на първи етаж,няма отвор надолу към мазето-на никого не може да пречи.
Вече нагоре е друго.
kozl - майстор
Никакво доказателство, че не ти е продупчен комина и че няма мешавица по комини и вентилация. Не се вижда печката на снимката, но предполагам е в дясно. Ползваш път през шкафовете, за да сттъгнеш до комина :?
Ако ти беше печката отляво къде щеше да включиш въздуховода :? Ами този на горния етаж, а на по-горния :?
Оплака се жена, че като готвят комшиите у тях смърди. Еми като погледнах ситуацията подобна на твоята, а некой мАстор включил се в най-удобната до аспиратора дупка и в нечий чужд комин. Сложих и ОК - намаля миризмата.
lyubohar - майстор
Изравям темата,че още не съм го решил проблема. :?
Колегата kozl писа,че "сложил и миризмата намаля"-предполагам клапа.
Няма печки включени в моя комин-проверено.На всеки комина започва от пода
и всички уреди са след комините в дясно.
Като пусна абсорбатора ми духа там където е рулото с домакинска хартия-стрелката.
Намислил съм да пробия по една дупка отдолу на коминните тела и да пусна някаква пяна.
Обаче се страхувам да не се разшири много нагоре и да запуши отвора за абсорбатора.
Отвора на отдушника за тоалетната не ме притеснява,защото ще демонтирам вентилатора
и ще контролирам.
Въпроса е на флаконите на тази пяна дали пише процента на разширение да го имам в предвид.

Прикачен файл

20171126_182616.jpg

Тема "Смрад от комина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: