Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hidrazin - майстор
чет юни 01, 2023 7:48 amvencil написа:
Това налягане от 6 атмосфери не е ли прекалено голямо :?
Относно вентила Geko G80034 се появи съмнение че ще може да докара 10 bar на изхода.
От човек на когото нямам причина да не вярвам.
Така че ако някой има такъв или нещо подобно - моля да се включи.
Да не vencil да купи нещо което няма да му върши работа.
:partyman:
vencil - специалист
Какво ще кажете за този редуцир дават го 0,5 до 10 бара https://www.zavarki.bg/c/reducir-ventil ... nometr-908 , ще взимам бутилката от там че заедно да ги поръчвам.

vencil - специалист
Идея това кранче https://napravisibira.com/shop/party-ta ... %B5%D0%B3/ с какво мога да го заменя. Искам да направя нещо такава

Изображение

Проблема е че му дават работно налягане до 1,3 атмосфери и абсурд е да издържи м/у 4-6. Целта е системата да е максимално функционална, да стане като сифон за газирана вода :) . В момента е с автомобилен вентил на капачка но .... върши работа ама.
vencil - специалист
Стана бе, изключително просто и функционално :wink: .

Газираш

Изображение Изображение

Завиваш човката и сифона е готов :-D

Изображение Изображение

Сега ако успея да я направя както бай манго я правеше на времето по павилионите за студени напитки (по-дъртите знаят за какво става дума) цяло лято няма да може да се приказва с мене :-D . Правя експерименти но не мога да я докарам като тяхната, сигурно има някаква "тайна" :? ма не я знам и не я налучквам бе.
hidrazin - майстор
Разгеле, сега ще си пием гърмяна вода на воля. :-D

:partyman:
ivanovbg - майстор
Както ти бях писал - хубава газирана вода става от хубава вода. Не всяка чешмяна и минерална става за газиране.
Варненската не се слави като най-хубава, но "Леден сироп" не пропускахме на връщане от плаж.
Около "Колхозен пазар" водата е много студена- не зная от къде я "карат".
Та, мисля има някаква тайна, в тоя "Леден сироп", или магия, знам ли.
Със сигурно нямаше цикламати, аспартами и пр. освирипители.
Баничка с боза на "Малката Валентина", срещу изтеклите лиги пред Корекома и "Леден сироп" под шапкарницата на Пюскюлиев.
Пък може рецепторите да са били по свежи?!!
vencil - специалист
чет юни 15, 2023 11:51 pmivanovbg написа:
Както ти бях писал - хубава газирана вода става от хубава вода. Не всяка чешмяна и минерална става за газиране.
Сигурно си прав, знам ли. Фактически не я правя с чешмяна вода а с изворна (не от магазина), което естествено не означава нищо. А какво е определението за Хубава вода :? .
Варненската не се слави като най-хубава, но "Леден сироп" не пропускахме на връщане от плаж
Аз също имам спомени че в която и да е част от страната ни да съм пил от тези сокове на времето, все еднакво готини бяха. Много студени и газирани :) , сега като се зачитам по въпроса все повече срещам закона на Хенри явно там се крие тайната. Общо взето май всичко се свързва до температурата, налягането и концентрацията. Колкото по-студено и по-високо налягане толкова повече :drinkers:
Ако имаш предвид налягане на СО2 при газирането, не, не е от това.
На по високо налягане се газират напитките с по "плътни" сиропи и повече захар.
Поне така се работеше по цехчетата преди 30 години.
Самите концентрати бяха истински, според мен.
Абе, фраскаш една мента и....
kabel96 - специалист
Я пробвай водата която газираш да е 3-4 градуса и пиши тука как е. :drinkers: :drinkers: :drinkers:

Тема "Апарат за домашна газирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: