Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vencil - специалист
В бутилка за кислород (малка медицинска) ще напълнят ли CO₂.
Djack - специалист
Не! Крановете са различни. Първо трябва да се смени крана и въпреки, че кислородната бутилка е с по големи изисквания от тези за въглероден двуокис, е добре да се направи водна проба.
hidrazin - майстор
вт май 30, 2023 8:33 amvencil написа:
В бутилка за кислород (малка медицинска) ще напълнят ли CO₂.
Пожарогасител СО2

:partyman:
vencil - специалист
Ходих да проверя и на мен това ми казаха, че крана бил различен и т.н. Абе с една дума няма да стане, как с пожарогасител СО2. Примерно това
https://zbut.store/produkt/pozharogasitel-2-kg-co2/ за хранителната промишленост СО2 същият ли е, не е ли пречистен нещо или.....
aig_welding - специалист
съб фев 02, 2019 11:48 amkolev_k написа:
Аз съм си направил от пожарогасител(ЦО),редуцир вентил настроен на 6 атмосфери,маркуч,кранче,бърза връзка,2-ро кранче монтирано на капачката на бутилка 2литра от кола.Пълниш бутилката на 3/4ти,отваряш 2-те кранчета и пускаш ЦО-то и друсаш докато спре да поема.После затваряш кранчетата и си готов.
Въпросният редуцир-вентил трябва да бъде за кислород или азот, на който да се смени гайката за присъединяване към бутилката с СО2 с гайка за кран за СО2. С обикновен вентил за Ar/CO2 няма да стане, понеже максималното налягане което дава е 3 Атм.

На снимката капачката е от кока-кола, щуцера е токова дюза за телоподаващо Ф1,2мм.

И винаги едно на ум, защото ако маркучето се скъса когато е под налягане хвърчи и бие като камшик.
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
hidrazin - майстор
вт май 30, 2023 11:45 amvencil написа:
... за хранителната промишленост СО2 същият ли е, не е ли пречистен нещо или.....
Няма никаква разлика. И едните, и другите се пълнят от един и същи "кран".
:partyman:
Andri01 - майстор
Е,различават се по примесите,но щом предния е казал,значи е така. "Пише " го в Google. :? :lol:
Последна промяна от Andri01 на вт май 30, 2023 8:13 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
вт май 30, 2023 12:14 pmaig_welding написа:
С обикновен вентил за Ar/CO2 няма да стане, понеже максималното налягане което дава е 3 Атм.
Е, ще стане с "необкновен" вентил за CO2/аргон който е до 10 bar
Например с Geko G80034 който е 50-тина кинта и го има в много магазини.
:partyman:
vencil - специалист
Понеже почвам от 0, демек нищо нямам та се чудя :? м/у два варианта
1. https://www.zavarki.bg/c/stomaneni-buti ... litra-3459
2. https://www.cmx.bg/product38331/pozharo ... ornado-2kg
Кое ще е по-удобно за използване вентила или ръчката на пожарогасителя и при презареждането къде ще са по-малко ядовете.
Насочил съм се към първият вариант, ама все пак да питам че нещо може да ми убягва.

п.п Това налягане от 6 атмосфери не е ли прекалено голямо :? , едновремешните а и сегашните сифони едва ли работят с такова налягане. ПВЦ бутилка от безалкохолно ще издържи ли такова налягане, целта е да не правим глупости все пак :) .
ivanovbg - майстор
В далечната 93г правих такава машина. Най лесно и безболезнено и с предостатъчен капацитет за домашни цели се прави такава машинка с бутилка за СО2, редуцил вентил за нея, канта за кока кола с накрайници за нея, кранче и малко маркучи за хранителни цели. Свързваш кантата с един маркуч към бутилката , зареждаш я с 10литра минерална или изворна вода от бутилка. Пускаш в нея СО2 с налягане между 2,5- 4 бара в зависимост отисканата газировка и я разджуркваш за по бързо разтваряне на газта във водата. Слагаш на другия щуцер кранчето и си готов. Не те съветвам да газираш чешмяна вода, че тя не е толкова чиста и вкуса може да се промени много от примесите в нея.

Тема "Апарат за домашна газирана вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: